Protestuodamas prieš susidorojimą su žmogaus teisių gynimo organizacijomis, Markas Knopfleris atšaukė koncertus Rusijoje

Dėl įtarimų vyriausybės ir prezidento Vladimiro Putino kritika Rusijos valdžios institucijoms priėmus sprendimą atlikti kratą tokių žmogaus teisių organizacijų kaip "Human Rights Watch", "Amnesty International" bei "Memorial" būstinėse, "Dire Straits" lyderis Markas Knopfleris nusprendė atšaukti suplanuotus pasirodymus Maskvoje ir Sankt Peterburge birželio 7-8 dienomis.

Rusijos valdžios institucijos neseniai atliko beprecedentes paieškas daugiau nei šimte nevyriausybinių žmogaus teisių gynimo organizacijų, o Putinas pasirašė įstatymą dėl kontrolės panašioms draugijoms ir institucijoms sugriežtinimo.

Knopfleris savo tinkalpyje rašė: "Man visad patiko groti Rusijoje, didelį įspūdį paliko tiek pati šalis, tiek žmonės. Tikiuosi, kad dabartinė atmosfera greitai pasikeis."

Neseniai Markas išreiškė paramą ir trims suimtoms grupės "Pussy Riot" narėms, teigdamas, jog: "Bet kada, kai politinis rėžimas (ar religinė įstaiga) atsisako toleruoti kritiką, jis save reprezentuoja kaip represinį, atsilikusį ir nesaugų. Šis verdiktas (grupės narių suėmimas) gerokai sumenkins Rusijos įvaizdį pasaulio akyse. Aš smerkiu sprendimą atimti laisvę toms jaunoms merginoms ir palaikau kiekvieno teisę protestuoti."


   

Facebook comments