RECENZIJA: „God is an Astronaut“ Vilniuje – kosmonautai grįžta į žemę

Pastaruoju metu į Lietuvą važiuoja ne tik pasaulinio lygio super žvaigždės, bet ir mažiau populiarių stilių lyderiai. Vakar Vilniaus "Lofte" pasirodė airių post-roko milžinai "God is an Astronaut". Grupės dešimtmečio proga surengtas turas pristatė viską, ko iš tokio koncerto ir galima laukti – retrospektyvą iš visų savo albumų.

"God is an Astronaut" įrašuose skamba itin atmosferiškai ir vietomis net svajingai, kur apibūdinimas post-rokas jiems tinka idealiai. Gyvai viskas buvo kiek kitaip. Reputacija, kad tarp sunkiosios muzikos fanų "GIAA" yra favoritai, buvo įrodyta su kaupu. Post-metalu virtęs pasirodymas "Loftą" pavertė masine headbango zona ir publika negailėjo palaikymo grupei už sunkesnį skambesį. Scenoje pasirodė penki muzikantai – trys gitaristai, būgnininkas ir klavišininkas. Tiesa, buvo ir įspūdingų vaizdų, kai vienu metu grojo net keturios gitaros.

Kaip jau minėjau, pasirodymo metu buvo grota daug senų ir šiek tiek naujų dainų. Man, kaip paskutinio albumo fanui, buvo tikrai įdomu rimčiau susipažinti su ankstesne grupės kūryba, kuri taip pat pasirodė esanti puiki ir net agresyvesnė nei dabar. Pasigedau „In the Distance Fading“, bet nepaisant to dainos buvo parinktos puikiai ir susirinkę gerbėjai mėgavosi kiekviena koncerto akimirka.

Jei kalbėti apie minusus, tai šįkart šiek tiek šlubavo garsas. Nors skambesys ir pasunkėjo, tačiau gitaros nesigirdėjo švariai, kas būtų naudinga, žinant koks svarbus "God is An Astronaut" skambesio aspektas yra atmosferinės gitaros. Taip pat būgnai buvo kiek per daug išryškinti. Labai smarkiai bendro vaizdo tai negadino, tačiau mėgautis koncertu šimtu procentu trukdė.

Grupė pažadėjo kitais metais sugrįžti ir to tikrai lauksiu, nes "God is an Astronaut" yra grupė, kurią klausyti gyvai yra visiškai kita patirtis nei įrašuose ir ta patirtis suteikia nemenką malonumą. Jei įrašuose susidaro kosminis, svajingas įspūdis, tai gyvai, atrodo, kad Astronautų erdvėlaivis grįžo į žemę ir grąžino visus į realybę. Kietą ir sunkią realybę. Pabaigai, norėčiau pasidžiaugti, kad į pasirodymą susirinko nemažai žmonių, taip leidžiant tikėtis, kad ateityje Lietuvoje išvysime ir daugiau panašaus tipo grupių.

Lankėsi   

Facebook comments