Renginio recenzija | "Alcest" Vilniuje - skandinaviškų burtų ir prancūziškos romantikos vakaras

Gero tarptautinio post roko, post metalo ar bent kažko į tą pusę Lietuvoje išgirsti tenka tikrai labai retai. Atvažiuojančių yra, bet aukščiausio kalibro grupių trūksta. Pernai nudžiugino tik "Mono" ir "God is an Astronaut" pasirodymai Lofte, o šiuos metus pradedame "Alcest" „Shelter tour“ koncertu Vilniaus „New York“ klube, kur kartu su šia grupe grojo "The Fauns" ir "Hexvessel".

The Fauns

Naujausias "The Fauns" albumas sukėlė tikrai daug malonių emocijų. Jo beklausant susidarė įspūdis, kad grupė kreipia save link labiau orkestruoto ir simfoninio post roko kaip "Lights & Motion", tačiau gyvai viskas skambėjo kiek kitaip. Ant scenos grupė skambėjo kaip tradicinis post roko ir shoegaze mišinys. Tai, kad gyvai tokios muzikos netenka dažnai išgirsti, darė neblogą įspūdį, tačiau kažko įsimintinesnio pasigedau. Gal tikėjausi per daug. Ir nors vokalas turi būti labiau atmosferinis, man jis buvo per daug nutylintas. Grupei dar reikia paieškoti savo identiteto.

Hexvessel

Šie suomiai man buvo atradimas. Kadangi iki koncerto jų nebuvau girdėjęs, tai sąmoningai ir neklausiau, norėjau pirmą kart išgirsti gyvai. Ir pirmas kartas tikrai neapkarto. Psichodelinį folk roką grojanti grupė pateikė daug stiprios ir įtikinančios muzikos. Nežinau, ar naudoti papildomi instrumentai, kaip saksofonas ir smuikas, ar įtaigus vokalisto balsas, bet kažkas padėjo pasijusti Suomijos miškuose, atliekant psicholdelinius ritualus. "Hexvessel" galima girdėti bliuzo, stoner ir sludge roko įtakos, bet jų muzika yra viena iš tų, kurių negali įstatyti į rėmus. Laukiu sugrįžtančių "Hexvessel" vėl į Lietuvą!

Alcest

Ir nors pirmos dvi grojusios grupės savo darbą atliko kokybiškai, turėjo ir didelių pliusų, ir mažesnių minusų, viskas užsimiršo, vos tik "Alcest" užlipo į sceną. Šis Neige projektas pergyveno daugybę kūrybinių etapų, nors gyvuoja palyginti visai neseniai. Nuo pirmojo visiškai postmetališko albumo praėjo jau daugiau nei 6 metai ir šiemet sulaukėme naujojo opuso „Opale“, kuriame nei metalo, nei šiurkščių vokalų nebeliko. "Alcest" visiškai pasinėrė į postrokiškus eksperimentus.

Tačiau savo šaknų Neige neišsižada. Koncerte buvo galima išgirsti dainų iš visų grupės gyvavimo periodų, o pačios naujausios taip pat suskambo daug sunkiau nei albume. Kas žino ir klauso "Alcest", apie "Times" atmosferą, kuri susikūrė grojant grupei, kalbėti net neverta, o tiems, kas nežino, galiu pasakyti tik tiek – užsimiršo visos ribos tarp muzikinių rėmų, liko tik užburianti ir nuoširdi muzika.

Belieka tikėtis, kad visos šios grupės tikrai dar sugrįš į Lietuvą bei palinkėti mums daugiau tokio kalibro koncertų, padedančių plačiau pažvelgti ne tik į muziką, bet ir į visą meną apskritai.   

Facebook comments