RENGINIO RECENZIJA | „Biplan“ naujojo albumo pristatymas Vilniuje: saulėta kaip vasarą

Lapkričio 22-osios šeštadienį grupė „Biplan“ po penkerių metų pertraukos pristatė naują, šviežią, dar dažais kvepiantį albumą, pavadinimu „Visi keliai veda prie jūros.“ Tai ir buvo priežastis visus savo draugus, pažįstamus bei ištikimus klausytojus pakviesti į koncertą, vykusį menų fabrike „Loftas“.

Koncerte skambėjusių dainų rinkinys – tiek senos, kurių žodžius kone kiekvienas mokėtų mintinai net pažadintas vidurnaktį, dainos, tiek naujos, dar niekam negirdėtos melodijos, kurios pirmą kartą nuskambėjo būtent šiame koncerte. Jeigu vardinant pavadinimais – skambėjo tokie kūriniai, kaip „O mes prie jūros“, „Sapnų gaudyklė“, „Amore“, „Labas rytas“, „Kapitonai“, „Iš taško A“ ir kur kas daugiau, bet reikia pripažinti, kad visos jos – nesvarbu, naujos, ar senos, turi labai ryškų bendrumą, dėl kurio, net jei dainos neįsimylėsi ir grįžęs namo neprievartausi „repeat“ mygtuko, jas klausyti vis tiek malonu. Gal tai – „biplaniškas“ nuoširdumas ir šarmas.

Nuotaika ir atmosfera renginyje – teigiama tiek, kad kiekvienas apsilankęs koncerte galėjo ne tik pasikrauti geros nuotaikos sau, bet grįžęs namo ja pasidalinti su šeima, kaimynais ir dar pasiūlyti kaimynų draugams. Optimizmo ir teigiamų emocijų pilna buvo visur – bendravime, vizualiame pateikime, dainose. Beje, būtent jų skambesys grupę „Biplan“ tikriausiai labiausiai ir išskiria iš visų lietuviškų grupių (kad nekiltų diskusijų, šiame kontekste apie tokias grupes, kaip „Kitokios“ arba „Naujosios pupytės“ apskritai nėra kalbama ir nė minties apie jas kilti neturėtų). Didžioji dauguma Lietuvos atlikėjų, net jei dainuodami pozityviomis temomis, renkasi melancholišką ir niūresnį skambesį. Bristi į giliausius ir klaidžiausius apmąstymus – galbūt ir ne „Biplan“ stilius, tačiau tai, ką jie kuria ir kaip tai skamba, jiems leidžia mūsų šalies pop muzikos scenoje būriuotis kartu su tais, kurie stovi lyderių pozicijose.

Visą koncertą lydėjo ir taikliai parinkti šviesų efektai. Čia – bene visa vaivorykštės spalvų paletė. Apšvietimo bei vizualizacijų sprendimų autorius – „Džiazo galerija“ ir šviesų dailininkas Arvydas Buinauskas.

Žmonių miniomis koncertas pasigirti negalėjo. Dabar, kai kone kiekvieną savaitę lietuvių atlikėjai yra paruošę po koncertinę bombą, į pasirodymą sutraukti itin didelę auditoriją turėtų būti išties nelengva, bet kita vertus – tokiais atvejais aišku, kad atėjo tie, kurie greičiausiai iš tikrųjų norėjo ateiti. Gal būtent dėl to girdėti šalia pusamžių vyrų kompaniją šaukiant: „ Mes jūsų draugai“ ir mojuojant rankomis į sceną, yra visai nejuokinga. Net priešingai – jauku.

Panašu, kad tie, kurie susirinko į koncertą, šeštadienio vakarą praleido su šypsenomis veide. „Biplanai“ tiesiog tokie – jie neša gerą nuotaiką ir to visiškai pakanka, kad iš koncerto išeitum patenkintas. Be viso to, tikrai malonu girdėti grupę, kuri scenoje – beveik dvidešimt metų, o tai reiškia, kad kai kurios jų dainos tiesiog įaugusios mūsų atmintyje.

Koncerte lankėsi ir vertino Fausta Marija Leščiauskaitė


   

Facebook comments