RENGINIO RECENZIJA | Kaunas šėlo su legendiniais „Smokie“ ir Thomas Anders (+ foto galerija)

Jau keletą dešimtmečių grojanti britų roko grupė „Smokie“ kartu su buvusiu vokiečių dueto „Modern Talking“ vokalistu Thomas Anders šiais metais į savo turą įtraukė net du Lietuvos miestus – Kauną gruodžio 11-ą ir Klaipėdą gruodžio 13-ą dienomis.

Savo vizitą Lietuvoje vieni žymiausių XX a. atlikėjų „Smokie“ ir Thomas Anders gruodžio 11-ą dieną pradėjo Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Pasirinktoje arenoje, kaip ir buvo galima tikėtis, daugiausia susirinko kiek vyresnio amžiaus publika, norinti išgirsti jaunystės hitus. Nors didžiausia Lietuvos arena galėtų sutalpinti net iki 22 000 žiūrovų, tačiau ketvirtadienio vakarą buvo išnaudotas tik trečdalis jos erdvės, o atlikėjų pasiklausyti panoro vos keli tūkstančiai. Sumažinta „Žalgirio“ arenos erdvė suteikė koncertui jaukumo, scena buvo puikiai matoma kiekvienam, tik, gaila, garso kokybės tikrai nepagerino, o koncerto eigoje neišvengta ir šokių tokių techninių problemų.

Pirmieji ant scenos nuoširdžiai šypsodamiesi susirinkusiems užlipo vienos sėkmingiausių Europos grupių „Smokie“ nariai. Sutikti karštomis ovacijomis koncertą britų rokeriai tradiciškai pradėjo daina „Something‘s Been Making Me Blue“. Atrodo, didžioji publikos dalis buvo neblogai pasiruošusi koncertui, daugelio dainų žodžiai kartu su „Smokie“ skambėjo ir žiūrovų lūpose, o būtent to renginio pradžioje paprašė grupės pagrindinis vokalistas Mike Craft. Visgi lietuviai pirmąja „Smokie“ pasirodymo dalimi mėgavosi sėdėdami savo kėdėse, šokti iš pradžių išdrįso vos vienas kitas ištikimiausias grupės gerbėjas, tačiau sulaukę vienos žymiausių dainų „Oh Carol“ ir paraginti grupės narių stotis pradėjo visi klausytojai. Išjudinta kiekvienam puikiai žinomos „Oh Carol“ melodijos publika jau nebenustygo vietoje. Parteris užsipildė, kėdės pradėjo vis labiau trukdyti, nes lietuviai energingai šoko pagal „Needles And Pins“.

Dar neseniai sukėlę visus ant kojų, „Smokie“ neįtikinančiai atsisveikino ir paliko sceną, tačiau publikai net nespėjus deramai paprašyti sugrįžti, britai vėl užlipo ant scenos su hitu „Have You Ever Seen The Rain“. Tuomet jau atėjo laikas ne vieną kartą įvairų atlikėjų perdainuotai, tačiau didžiausio žinomumo sulaukusiai „Smokie“ dainos „Living Next Door To Alice“ versijai. Po to, kai grupės bosistas Terry Uttley paskutinę dainą pristatė žodžiais „stupid song that sold 20 million records”, visus žiūrovus labai maloniai nustebino grupės būgnininkas Steve Pinnell, išdidžiai iškėlęs Lietuvos trispalvę. Atlikę sėkmingiausią savo dainą ir nusilenkę publikai, „Smokie“ šįkart tikrai paliko „Žalgirio“ arenos sceną puikiai nuteikę žiūrovus nuoširdžiu bendravimu bei šypsenomis, griaunančiomis stereotipus apie šaltus ir arogantiškus britus.

„Thomas Anders – The Gentleman of Music“ – tokia antraštė pasitiko po neilgos pertraukos grįžusius lietuvius. Dar prieš pasirodant grupei ekranuose buvo pradėta rodyti vaizdo medžiaga – nuo kosmoso iki nuotraukų iš Thomas Anders muzikinės karjeros. Visą koncertą kiekvieną atliekamą dainą lydėjo specialūs video klipai, kartais blaškantys dėmesį nuo tuo metu vykstančio pasirodymo ir nelabai reikalingi, nes visa, ko reikėjo koncerto publikai – nemirštanti „Modern Talking“ klasika. Pirmieji ant scenos užlipo jauni kostiumuoti pagrindinį atlikėją ture lydintys muzikantai, netrukus pasirodė ir vokietis T. Anders, koncertą pradėjęs daina „Why Do You Cry“. Antrajai vakaro žvaigždei publiką išjudinti daug laiko nereikėjo ir jau dainos „You Can Win If You Want“ metu žiūrovai buvo pakilę ant kojų. Tuomet atlikėjas pažadėjo, kad tą vakarą atliks nemažai „Modern Talking“ dainų ir savo pažadą iškart pradėjo tesėti dainomis „Diamonds Never Made A Lady“ ir „Do You Wanna“. Po šių dainų Thomas Anders prakalbo apie tai, kad vis dažniau koncertuose daugiau mato išmaniuosius telefonus nei žmonių veidus, tačiau tuomet ir pats išsitraukė savo išmanųjį bei paprašė lietuvių papozuoti nuotraukai, pažadėjęs, jog ją bus galima pamatyti socialiniuose tinkluose. Vėliau buvo atliktos dar kelios „Modern Talking“ dainos – „Geronimo‘s Cadillac“, „Jet Airliner“, „Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)“. T. Anders pasirodymui įpusėjus ant scenos buvo atneštos dvi kėdės vokalistui ir gitaristui, tuomet pasigirdo akustinė „You‘re My Heart, You‘re My Soul“, palikusi viltį, kad koncerto pabaigoje išgirsime ir labiau „Modern Talking“ laikus primenančią versiją.

Po dar kelių legendinės grupės dainų T. Anders pristatė gitaristą ir paliko sceną trumpam jo soliniam pasirodymui. Netrukus buvęs „Modern Talking“ narys leido pasireikšti kiekvienam jam padedančiam muzikantui. Šiek tiek sumišusi publika vis dėlto įvertino kiekvieno muzikanto techniką gausiomis ovacijomis. Išties gražu, jog T. Anders įvertina ir pagerbia talentingus muzikantus, tačiau jau įkaitintai publikai šis intarpas turbūt šiek tiek prailgo, mat akivaizdžiai ne to pasiklausyti visi susirinko. Sugrįžęs Thomas Anders savo programą tęsė su „Sexy Sexy Lover“ bei hitu „Brother Louie“. Po šios visiems puikiai žinomos dainos atlikėjas taip pat skubiai atsisveikino ir paliko sceną. Šįkart lietuviai gavo progą paprašyti sugrįžimo. Arena tiesiog ošė ir drebėjo nuo šūksnių, švilpesio ir trypimo, ir tuomet sugrįžęs Thomas Anders atliko visų lauktą „You‘re My Heart, You‘re My Soul“, šįkart daug labiau primenančią originalią versiją. Paskutinė vakaro daina „Cheri Cheri Lady“ paliko publiką labai gerai nusiteikusią. Štai po šios dainos pagrindinis atlikėjas jau iš tiesų atsisveikino su lietuviais, palikęs grupę nusilenkti.

Praleidę kelis tikrai sėkmingus dešimtmečius ant scenos ir su savo muzika apkeliavę pasaulį tiek „Smokie“, tiek Thomas Anders su topus užkariavusiomis dainomis yra laukiami visur. Jie puikiai žino, ko reikia klausytojui – išgirsti užvendančius XX a. hitus, ir maloniai suteikia šią galimybę. Nors ir nelabai daug dalyvių sulaukęs bendras „Smokie“ ir „Modern Talking“ koncertas turėjo įkaitinti visus apsilankiusius, net ir tuos, kurie nėra dideli jų gerbėjai. Garsiausi XX a. muzikos hitai, vis dar populiarūs ir šiandien, negalėjo palikti abejingų. Nuotaikingos legendinės dainos kiekvienam įžiebė šypseną ir, panašu, jog „Žalgirio“ areną visi paliko puikiai praleidę ketvirtadienio vakarą.

Lankėsi ir vertino Margarita Sargautytė

"Smokie"

Thomas Anders


   

Facebook comments