RENGINIO RECENZIJA | „Kings of Leon“ – pozityvumo užtaisas po atviru Rygos dangumi (+ foto)

Amerikiečių roko žvaigždės „Kings of Leon“ šiuo metu Europoje pristatinėja savo 6-ąjį studijinį albumą „Mechanical Bull“.

Tarp suplanuotų 8 europinių pasirodymų buvo ir koncertas Rygos „Mežaparke“ po atviru dangumi. Ir vienintelis šiame regione – "Leonai" nekoncertuos nei Suomijoje, nei Rusijoje, Estijoje ar net Baltarusijoje. Todėl būtent birželio 25-ąją didelės gerbėjų minios traukė ir iš Lietuvos, idant galėtų pamatyti gyvai savo “dievukus“ ar tiesiog smagiai praleisti koncertinį vakarą svečioje šalyje. Gaila, jog šią vasarą nesulauksime jokių muzikos žvaigždžių Vilniuje esančiame „Vingio“ parke, kas tikrai pamalonintų melomanų širdis.

Followillių šeimyną apšildė roko grupė iš Anglijos – „The Horrors“. Tikiu, jog buvo žmonių, kurie atvyko į koncertą labiau pasižiūrėti ne vakaro kaltininkų, o būtent šios dar 2005 m. susikūrusios grupės. Jos nariai pasirodė scenoje apie 20:30 ir patraukė nemažą publikos dėmesį. Ši grupė nevengia eksperimentavimo – jų kūriniuose susilieja indie, garage, punk ar gothic rock žanrai ar atskiri jų elementai. Grupės pasirodymai apipinti mistiškumu, keistumu, o svarbiausia – skleidžiantys muzikinę punk dvasią. Visa tai ir buvo galima patirti jų pasirodymo metu.

Nors „The Horrors“ ir mažai kam žinomi (kas ir jautėsi ir „Mežaparke“), bet tikiu, kad po koncerto jų gerbėjų pulkas tikrai išaugo. Beje, šią grupę dar kartą bus galima išvysti liepos mėnesį Latvijoje vyksiančiame muzikos festivalyje „Positivus“.

„Kings of Leon“ galima vadinti tiesiog šeimynine grupe, mat jos nariai yra net trys broliai (vokalistas Caleb Followill, būgnininkas Nathan Followill ir bosistas Jared Followill) bei jų pusbrolis Matthew Followill, grojantis soline gitara. „Leonai“ susiformavo dar 1999 m. ir nuo to laiko ieškojo savo tikrojo muzikinio veido. Jie eksperimentavo ties bliuzo, rokenrolo ir indie roko žanrų mišiniu, kol galiausiai pribrendo prie garage, alternative ir southern rock muzikos lydinio, kuriame jaučiama ir country muzikos įtaka.

„Leonai“ ant scenos užlipo apie pusę dešimtos. Šį kartą, atrodo, vėlavimų nebūta – apšildanti grupė atvyko ir sugrojo, o ir žmonių gerokai daugiau susirinko, palyginus su praeitais metais tame pačiame „Mežaparke“ vykusiu grupės „The Killers“ koncertu. Kiek apytiksliai žmonių būta? Sunku pasakyti. Aikštė atrodė apypilnė, tad galbūt apie 15 tūkstančių, o lietuvių tarp jų buvo turbūt kas trečias.

Followilliai sugrojo net 23 dainas, o visas pasirodymas truko apie dvi valandas. Skambėjo net 6 dainos iš naujausiojo jų albumo „Mechanical Bull“. Pirmąja daina pasirinktas singlas „Supersoaker“, vėliau sekė „Family Tree“, „Temple“, „Tonight“, „Don‘t Matter“ ir „Beautiful War“. Ypač pastarosios baladės metu smagu stebėti publiką – jaučiama šiluma, ritmiškas žmonių siūbavimas pavėjui. Nors šis albumas nėra itin gerai vertinamas kritikų, bet publikai į tai buvo mažų mažiausiai nusispjaut. Ji dainavo kartu su Calebu Followilliu, šiltais ir gausiais plojimais priėmė naujojo albumo dainas, kas pačiai grupei reiškia didelį pripažinimą.

„Kings of Leon“ išskirtinumas visada buvo šaižus vokalisto balsas su tenesietišku akcentu, dainavimo stiliumi neretai primenantis country. Tačiau šiai grupei, o gal tiksliau, pačiam vokalistui visad trūko charizmos. Tai jautėsi ir ant „Mežaparko“ scenos. Tačiau jiems atliekant ankstesnių albumų kūrinius kaip „Fans“, „The Bucket“, „Taper Jean Girl“, „Four Kicks“ ar „Knocked up“, buvo galima pajusti skleidžiamą pozityvumą. Tiek daug laimingų veidų vienoje vietoje man dar neteko matyti.

Ir, žinoma, „Leonų“ pasiklausyti atvykę gerbėjai labiausiai laukė dainų iš sėkmingiausio jų albumo „Only By the Night“. Nuskambėjo muzikaliai brandus ir griausmingas kūrinys „Closer“, emocingoji ir romantiškoji „Cold Desert“, kurios metu visą „Mežaparką“ nušvietė publikos telefonų švieselės, vienas didžiausių grupės hitų „Use Somebody“. Tačiau pastarasis neskambėjo taip įspūdingai kaip įraše, o pati publika jos metu atrodė tarsi prisnūdusi.

Ir štai – jau pabaiga... Negi tai viskas? Ne, grupė palieka sceną kaip įprasta koncertuose, kad galėtų sugrįžti bisui ir padėkoti visiems susirinkusiems. Sugrojamos dar trys dainos, dvi kurios – iš minėtojo sėkmingiausio albumo. Publika tarsi atsibudo – kūrinys „Crawl“ pasitinkamas dideliais plojimais. Ir, žinoma, koncertas baigiamas karštuoju, flirtiškuoju, siautulinguoju kūriniu „Sex on Fire“. Grupė yra pareiškusi labiausiai nemėgstanti būtent šios dainos. Nežinia, ar Followiliai yra geri aktoriai, tačiau ją atliekant, buvo galima pajusti tikrą nuoširdumą, šiltą publikos ir grupės muzikinį susibendravimą. Dėl šitiek teigiamų emocijų daliai publikos ši birželio 25-oji neabejotinai buvo geriausia vasaros diena.

Pats koncertas techniškai buvo pakankamai tvarkingas. Manau, jog ir pati publika nesiskundė garsu po atviru dangumi, nes jis buvo ganėtinai švarus. Vizualiai nieko ypatingo šios roko žvaigždės nepademonstravo: scenoje kabėjo didžiulis ekranas, o iš šonų – dar du kiek mažesni. Kaip sakant, šį kartą galiojo taisyklė „Mokėjom ne už šou, o už muziką“. Kas keisčiausia, jog kai kurių dainų versijos buvo sutrumpintos, jautėsi lyg kažkoks skubėjimas – nespėjus įsijausti į vieną dainą, ją jau keisdavo kita.

„Kings of Leon“ pasirodymas – neabejotinai vasaros koncertų koncertas Baltijos regione. Kas buvote, tikrai turėjote pasikrauti pozityvumo. „Leonai“ tiesiog sutverti groti tik po atviru dangumi tokiose parkuose kaip „Mežaparks“. Išleidę naujausiąjį albumą „Mechanical Bull“, jie kratosi jaunuolių etiketės ir yra subrendę tiek amžiumi, tiek muzikine prasme.

Lankėsi Eligijus Zaburas

Koncerto akimirkos - galerijoje:


   

Facebook comments