RENGINIO RECENZIJA | Kosmose su Roisin Murphy (+ FOTO GALERIJA)

Ketvirtadienį Vilniaus Kalnų parke koncertavo airių dueto „Moloko“ žvaigždė Róisín Murphy. Solinę karjerą pradėjusi dar 2005-aisiais, šį kartą po aštuonerių metų pertraukos ji pristatė albumą „Hairless Toys“ ir nauja programa, kaip visada, davė peno ne tik ausims, bet ir akims. Tiesa, po koncerto, panašu, atsirado daugiau nusivylusių nei patenkintų.

Tačiau apie viską iš pradžių: Róisín Murphy „apšildė“ „Skamp“ (bei Erica Jennings su solo programa), Giedrė Kilčiauskienė ir „Beisssoul & Einius”, nors iš tiesų, kažin ar tai galima vadinti „apšildymu“. Dėl airių dainininkės sostinėje buvo surengtas vienos dienos festivalis – atlikėja šiuo metu sutinka koncertuoti tik festivaliuose, atsisakydama solinių koncertų. Tikroji lietuviškosios muzikos grietinėlė buvo tai, ko galima klausytis kone kasdien, o kai kuriems patiko netgi labiau nei vakaro žvaigždė. Taigi, jei Róisín Murphy kažką nuvylė, šviesioji vakaro pusė buvo galimybė prisiminti, kokių nuostabių, modernių, įdomių ir kokybiškų atlikėjų turime čia, Lietuvoje.

Pagrindinė vakaro dainininkė po lietuvių pasirodymų dar valandai sceną paliko tuščią. Tikriausiai maždaug čia ir prasidėjo dūsavimas bei nepatenkintos išraiškos. Tačiau tuos žmones galima suprasti: mūsų vakarai dar nėra labai šilti, valanda neturint gero užsiėmimo slenka labai ilgai, o galų gale, žmonės čia vis dėlto jautėsi ne kaip festivalyje, o kaip koncerte – taigi, buvo pasiruošę protingai limituotam laikui.

Jau sutemus Róisín Murphy ir baltai apsirengusi grupė pasirodė dūmų debesyse. Ji, kaip visada, darė šou ne tik balsu, bet ir apranga: iš pradžių į sceną žengė pasipuošusi rožine suknele, o prie galvos metalinėmis vielutėmis buvo pritvirtinta kaukė, vėliau kaukę keitė skrybėlaitė ir kiti aksesuarai, na, o suknelės, kaip ir pridera tikrai divai, keitėsi taip dažnai, kad net sunku sužiūrėti. Visa tai, kaip ir žaidimas šviesomis, buvo viena ryškiausių šou detalių.

Sužinojus, kad koncertas organizuojamas Kalnų parke, pasidarė džiugu: pagaliau nereikės kęsti metalinio kibiro akustikų. Realybėje šią laimę užtemdė grupės neritmiškumas, sutrukdęs džiaugtis bendru garsų deriniu. Keista šitai sakyti apie patyrusius muzikantus. Gal buvo pilnatis? Gal skrendant lėktuvu užkrito ausys? Tikėkimės tam pateisinimas yra. Tiesa, kadangi pati Róisín Murphy yra keista tikrąja ta žodžio prasme, visa maišalynė melodijose neskambėjo taip blogai, kaip, pavyzdžiui, būtų skambėję Andrea Bocelli koncerte, bet vis tiek iš šito neišėjo nieko gero.

Atsisakiusi dainų, padėjusių jai išgarsėti, ji dar kartą sukėlė nepasitenkinimo bangą. Tiesa, čia jau galima kaltinti ką tik norisi, bet ne atlikėją. Įsivaizduokite, kad esate grupės „U2“ vokalistas, per savaitę ar mėnesį surengiantis tiek koncertų, iki kiek ne visi moka suskaičiuoti. Ir jūsų kiekvieną kartą prašo pagroti „With or Without You“ – taip dešimt metų. Ne, geriau dvidešimt ar trisdešimt. O kur dar pasisėdėjimai su draugais ir giminėmis – ten jums gitarą į rankas ir dainuok. Ar nenorėtumėte tiems žmonėms prieš nosį užsimoti beisbolo lazda? Na, ar nepasvajotumėte apie tai? Tikriausiai tuo dainininkai skiriasi nuo klounų – jie gali dainuoti tai, ko jums norisi, o gali dainuoti tai, ko norisi jiems.

Tiesa, pabaigoje Róisín Murphy vis dėlto atidavė duoklę likusiems žiūrovams: „Grįžkime prie muzikos, kai mergaitės buvo mergaitėmis, o berniukai – berniukais. Kai muzika buvo tikra“ – kalbėjo ji prieš koncertą užbaigiant faina „Familiar Feeling“. Bisui kviečiama atlikėja nebepasirodė.

Šis nusivylimas koncertu priminė nusivylimą po Yann Tierseno pasirodymo Vilniuje. Tiesa, skirtumų čia būta: Róisín Murphy ir jos grupė iš tiesų padarė daug klaidų ir tikriausiai 80 procentų tą vakarą buvusių Kalnų parke klausytis šios dainininkės nebesugrįžtų. Tačiau tenka pripažinti, kad ji ne tik nukelia į kosmosą – ji pati yra kosmosas.

Recenzijos autorė - Fausta Marija Leščiauskaitė. Nuotraukų autorius - Vytenis Jurevičius.


   

Facebook comments