Renginio recenzija | MC BATTLE, ar MC skerdynės 2013? (+ foto galerija)

Iš „Kablio“ kronikų: 2013 metų kovo 16 dieną sausakimšose „Kablio“ erdvėse įvyko trečiosios suplanuotos MC muštynės, kuriose buvo aiškinamasi, kas verčiausias užsidėti 2013 metų Lietuvos MC karūną.

Šiais metais 1x1 žodžio magiją demonstravo 16 dalyvių, kurie turėjo 2x1 minutę įrodyti, ko yra verti. Vilnius Freestyle vs Jonava Freestyle, Patirtis vs Jaunimas – iki kraujo trūko nedaug.

Bet apie viską nuo pradžių.

ATRANKINIS RAUNDAS

1. Gralis vs Dodis – Gralis, pademonstruoja Jonavos mokyklos skillsus, labai aiškiai į vienus vartus suvanoja Dodį. Sėkmės kitais metais.

2. Tunar vs Denis – Freestyle vilkas Tunar`as nuo pat pradžių demonstruodamas puikią liežuvio formą, sutrupina Denį dvejom kalbom ir eina tolyn.

3. Dev vs Lupiko – šitam raunde įvyko kažkoks nesusipratimas. Dev nelabai suprato, kur pateko, galiausiai nerasdamas ką pasakyti, grįžo prie „Aš einu keliu“. Nors Lupiko nedemonstravo gero flow, to užteko žengti tolyn.

4. Ganjamanas vs Gati – 2012 metų čempas Ganja lipa ant scenos ir viens du agresyviu ritmu, suvaro niolikinį Gati. Antram raunde Ganjamanas parodė neblogus skillsus, ir skaičiuodamas surimuoja Gatį į vienus vartus.

5. Krapshtukas vs Froiden – vakaro agresyviausias kovotojas Krapshtukas „ant garso“ paima ne tokį patyrusį Froiden. Krapshtukas visą vakarą demonstravo gerus raimus, nors simpatijų mažai kam kėlė.

6. Dalu vs Big D – pakankamai lygi kova, tačiau Big D, vėl gi iš Jonavos, parodo, kad gali įdomiau ir intelektualiau (nei „Tu esi *****“) rimuoti. Dalu pasipriešino neblogai, visgi patirtis ima savo ir Shiaures atstovas juda tolyn.

7. Shumas vs Mantas – mano nuomone, viena įdomiausių atrankinių kovų. 2012 metų vice čempionas Shumas prieš Lazdynų freestylerį Mantą. Abudu demonstruoja labai gerą formą ir stilių. Jei Shumas varo tiesiai šviesiai, tai Mantas parodo, kad jam nereikia bling blingų, kad shumą suvarytų. Komisija nubalsuoja už Shumą, nors daug kas sutiks, jog Mantas varė aukštesniam lygyje ir pergalės buvo vertesnis.

8. Kovsh vs LT – pradeda Kovsh drėbdamas rusiškai, ir nors ne viską supratau, kažkaip simpatijų jo freestylas nekėlė.. Lietuvis turbūt sukovoja geriausią to vakaro raundą, ir Lazdynai juda tolyn.
Po parūkymo pauzės, atkritus „pirmiems kartams“ ant scenos pakoncertuoja jauniausias Lietuvos MC – Tracks, kuriam berods nedaugiau nei 10 metų. Mūšis tęsiasi.

KETVIRTFINALIS

1. Gralis vs Tunar – Jei pirmam raunde Gralis pakankamai laisvai jautėsi, tai ketvirtfinalyje jautėsi Gralio pagarba Tunar. Gralis prisibijodamas varo aplinkui. Tunar tuo metu, neatleidžia tempo ir varo kažką panašaus „giltine mažyti, neprilygsti Tunarui brolyti“.

2. Lupiko vs Ganjamanas – dar vienas „draugelių raundas“, pagarbiai chebra pavaro ne viens ant kito, ir visai maloniai nuteikia. Nors Ganja atrodo tartum ne savam stiliuje. Visgi Lupiko pats pripažįsta varžovo pranašumą, ir Ganja žengia tolyn.

3. Krapshtukas vs BIG D – Jonavos raundas. Pats karščiausias, agresyviausias ir verčiausias ringo raundas. Nors abu MC iš Jonavos, tačiau pykčio viens kitam netrūko. Big D pirmam užėjime pavaro apie ribotas Krapshtuko protines galimybes. Krapshtukas visiškai susinervuoja, ir sutaško viską, ką galvoja apie jo mamą, jį patį ir jo raimus. Antram raunde Big D pradeda šiek tiek veltis, atsiprašo, kad įžeidė, bet toliau varo apie Krapshtuką kaip degtuką. Krapshtukas iš nervų dar labiau suvaro Big D pasižymėdamas super šlykščiais lyrics'ais. Visgi Krapshtukas eina tolyn, nes Big D, galima sakyti, pasiduoda.

4. LT vs shumas – pradeda shumas, ir pirmam raunde labai taikliai sušaudo apie LT, „Tuos Geresnius“, fb laikus. Jei ne „zagatofkė“ tai dedu respecta už pirmą užėjimą. LT šiek tiek įsižeisdamas atsišaudo neblogai. Ir antram raunde shumas pamažu pradeda pasidavinėt tarsi apgailestaudamas. Po pratęsimo LT žengia tolyn, nes shumas pajautė, jog persistengė pirmam raunde.

PUSFINALIS

1. Tunar vs Ganjaman – ir vėl smagus draugiškas turas, du grandai dalinasi pagarba ir juokauja ant scenos. Po pratęsimo su geresniais „raimais“ tolyn juda Tunar.

2. Krapshtukas vs LT – LT startuoja ir lengvai pavaro ant krapshtuko, kuris vėl įsižeidžia ir sumėto, viską, ką galvoja apie LT išvaizdą ir pasiūlo kastis duobę. Iš esmės sudėtinga kova, kurioje nors ir kaip nemalonu pripažint, bet nervuotas ir agresyvus krapshtukas visgi rimavo geriau, o LT vietomis neatrodė užtikrintai. Vėlgi komisijos simpatijos eina LT, nors su jais nesutikčiau.
Darosi karšta ir sausakimša, chebra eina parūkyt, kad atvėstų ir ruoštųsi finalui. Pertraukos metu koncertuoja Pushaz su Yga, už pulto DJ Justinex. Judam link finalų.

MAŽASIS FINALAS

Ganjaman vs Krapshtukas. Susitinka du agresyviausio stiliaus kovotojai. Palaikydami atstumą, dalyviai savo stilium pavaro viens ant kito. Ganjamanas pastebi, kad krapshtukas ne repui sutvertas. Nors ir vėl, kad ir kaip nemalonu, reikia pripažint, jog krapshtukas savo „raimais“ sumėtė Ganjaman, ir turėjo pasiimt 3 vietą. Visgi, komisijai nelimpa agresyvus stilius, ir Ganjaman pasiima trofėjų. Galima ginčytis.

FINALAS

Tunar vs LT. Finalas - iš tikrųjų vertas finalo, visiškai atvirkščiai nei prieš tai buvęs battle'as, užkrečia gera nuotaika. Abu atlikėjai varo smagiai, parodydami, kad geras MC - nebūtinai tas, kuris moka daugiausiai rusiškų keiksmažodžių. Publika ošia, po 4 raundų visi pasimetę ir komisija prašo daugiau laiko pagalvoti, nes iš tikrųjų niekas neaišku. Vaiperis pastebi, kad MC gali reikšti skirtingus dalykus. Komisijos nuomone LT buvo šiek tiek vertesnis.
Sveikinimai Lietuviui antrą kart parodžius, kas yra tikras MC, nors Tunar pergalės buvo nemažiau vertas. Po Battle pasitinka Jonavos tandemas – Ade, Mtw, krapshtukas ir Omerta.

Šiek tiek kritikos:

Nors iš esmės nebuvo didelių nesusipratimų, visgi vakaro vedančiuosius (tiksliau - vieną iš jų) skatinčiau pagarbiau elgtis su dalyviais ir rodyti daugiau pagarbos susirinkusiems. Daugiau kultūros, kitaip sakant, nes kartais atrodė, jog visi tie rėkimai stabdant dalyvius, arba išankstinės nuomonės tikrai nepakelia renginio kokybės. Tuo tarpu komisiją kitais metais skatinčiau atsiriboti nuo „pažįstamo veidų ratelio“ ir objektyviau įvertinti talentingus žmones. Taisyklių pakoregavimas irgi būtų į naudą.

Vis dėlto, renginys - pavykęs, ir hip hop`o kultūros lygis kyla.

Pagarba dalyviams, pagarba Jonavos chebrai, pagarba žodžio magijai.

/

Renginio akimirkos - Mato Astrausko foto galerijoje:   

Facebook comments