Renginio recenzija | Muzikos ir veiklų festivalis "Judesy"

Žiema eina į pabaiga, o su ja - ir dar vienas žieminis festivalis „Judesy“. Daugeliui šnabždantis apie knygų mugę, mano aktyvus šeštadienis jau buvo suplanuotas „Kablyje“. Net sportines kelnes pasiėmiau, dėl visa ko. Šį kartą akcentuojamės ne tik į muziką ir festivalį aplankome nuo ryto - juo labiau, kad dieninio veiksmo būta nemažai. Šokis, ekstremalus sportas, aktyvus laisvalaikis, kelionės – viskas tilpo ne tokiose ir mažose „Kablio“ patalpose.

O „Kablys“ nuo 13:00 ūžė beveik visu pajėgumu, atverdamas duris visiems besidomintiems aktyviu laisvalaikiu ar šiaip prijaučiantiems įdomybėms. Mat jau nuo ankstyvos popietės pranešimų zonoje buvo galima išgirsti įdomių dalykėlių. Lindyhoper'iai pasakojo apie lindyhop'o užuomazgas Lietuvoje. Pasirodo, jau 1998 metais Lietuvoje buvo žmonių, šokančių lindyhop'ą, kurį vienos šokėjos tėtis parsivežė iš Švedijos, o ne kokios tai Amerikos. Kiek vėliau ant scenos lipo sporto entuziastai – vieni užsiimantys „street workout'u“ (gatvės gimnastika) kalbėjo apie šios sporto šakos platinimą bei sakėsi, jog jau kreipėsi pas A. Zuoką prašydami savivaldybės paramos populiarinant šią antikinę sporto rūšį. Ne ką prasčiau pasportavę vaikinai-parkouristai iš kolektyvo „MamGrow“ užsidegę pasakojo apie aktyvų laisvalaikį ir proto išlaisvinimą kuo greičiau įveikiant kliūtis (šeštadieniais 12:00 prie „Pedagoginio“ į užsiėmimus priimami visi). Capoeiros kolektyvas nuoširdžiai dėstė apie pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdą, kuris ateina mokantis šios disciplinos. Spalvingų, įkvepiančių, sudominusių prezentacijų apie ekstremalų sportą (Surfhouse), laipiojimą sienomis (Montis Magia), kurį buvo galima čia pat išbandyti, ar kitokias keliones (kertam kampą), netrūko.

Keliamės į aktyvią zoną, esančią už kelių metrų. Aktyvi zona, įsikūrusi "Kablio" Skateparke turėjo ką pasiūlyti. Akys užkliūna už didelės dirbtinės laipiojimo sienos, kurią paruošė „Montis magia“. Vyksta greičio bandymai. Pabandžius pamaniau, kad visai „kietas“ dalykas tas laipiojimas uolomis.

Užgrojus Swingo muzikai, skateparke jau rikiuojasi tie patys lindyhoperiai ir inicijuoja lindyhopo pamokas. Nedrįstu prisijungti, bet užtat smagiai pafotkinu dalyvius. Vėliau, aplink šurmuliuojant Parkouristams, ir kitiems sportininkams, prasideda foto dizaino workshopas. Netrukus gerai apšilę su parkouristais, gatvės gimnastai surengia savo 10 minučių pasirodymą ant skersinio. Pamačiau 10 skirtingų prisitraukimų rūšių. Pagarba jiems.

Nors iki muzikinės dalies dar nemažai laiko, tačiau "Drum Fever" būgnininkai nusprendė apšildyti susirinkusius būgnų ritmais, įtraukdami į savo pasirodymą žmonių ritmišką plojimą. Muzikos su savimi atsinešė ir Capoeiros kolektyvas, kurie surengė ne tik kovos /šokio pasirodymą, bet ir pademonstravo, jog ritmas yra svarbi Capoeiros dalis. Smagiausio pasirodymo titulą pasiima parkouristai „MamGrow“. Jų pasaka apie princesę, įstrigusią „Kablio“ bokštelyje, ir jų pastangas pasiekti princesę, prigamino žiūrovams daugybę vitamino C. Vėliau vyrukai surengė labai aktyvias pratybas visiems norintiems, tarp kurių buvo nuo vaikų iki subrendusių vyrukų ir moteryčių. Įspūdį paliko vienas verslininko tipo vyrukas, kuris nusimetęs savo tvarkingą paltą ir akinius vartėsi kūliais kartu su vaikais. Pamačiau ateities „savąjį aš“. Aktyvioje zonoje eilė atėjo žongliruotojams ir oro akrobatams, o žmonės tuo tarpu po truputį dinginėjo, ruošdamiesi vakarinei festivalio daliai. Tarp jų - ir aš.

Pavargusiems nuo aktyvios zonos buvo galima paveizėti filmus, kurių buvo rodoma net 5, o susidomėjusių salėje buvo nemažai, mat filmai buvo apie lietuvių keliautojų nuotykius Kryme bei tolimajame Altajuje.

Atgavęs jėgas ir pasistiprinęs grįžtu į festivalio muzikinę dalį, kurią pradėjo "Such`a`trip", į savo pasirodymą įtraukę ugnies. Puikus vakarinės dalies įvadas su rocko elementais.

Po jų ant scenos žengia freestyleriai "Jama&W" ir dar saksofonistą atsiveda. Crazy dalykai vyksta ant scenos. Vietoj prisistatymo - atsisveikinimas, vietoj atsisveikinimo - prisistatymas.
Tai tik rodo, jog Jama freestylint nusiteikęs kaip reikiant. Freestylin'a apie patalpas, žmones, tada pasiima programą ir kala freestyl'o apie renginio programą. „Čia tik kablys, bet čia jau rūksta dūmai“. Išties, vakaras įgauna pagreitį ir Jama su W sugalvoja surengti repo „battle“ 2x2, kuriame Betmenas ir Piteris Grifinas rungėsi prieš Drakulą su krokodilu Gena. Juokas pro ašaras, pagal beat'ą. Nepamenu net kas laimėjo, bet „battle“ užskaitau.

Op op op ir ant scenos girdisi Swing`o muzika, kurią užgroja vokalinis instrumentinis ansamblis "Rhythm Junkies". Proga susirast su kuo smagiai pajudėt lindyhopo ritmu arba nebūtinai. Dar daugiau pučiamųjų instrumentų atsineša "Banda Dzeta" ir toliau tęsia vakaro idėją, kuri yra judesys. Žmonės nesibodi judėti, kas poromis, kas po vieną.

Tuo tarpu mažojoj scenoj vyksta veloklinikos surengtos dviračių takelių lenktynės, už pulto grojant Ajerui Savickui. Kažkas pasiūlo susigrumti ir padaro klaidą, nes pasakotojas palieka varžovą už nugaros, bendrojoj įskaitoj likdamas 11-u. Užsikrovęs energijos grįžtu į didžiąją sceną, ant kurios jau turi lipti "Yoko Mono" duetas su Dj Mamania ir būgnininku Joshu McClungu. Mamanios scratch`as ir ir būgnininko beat'as labai smagiai klausosi. Apskritai mums reikia daugiau tokių eksperimentinių projektų. Energijos exchange nesiliauja viso pasirodymo metu.

Po "Yoko Mono" prasideda didžėjų dalis ir elektroninė šokių muzika. Ajis ir Justicious iš pradžių apšilę mažojoje scenoje persikrausto ant didžiosios ir be įžangų kala „bass“ ir „trap“. Jaunimas ūžia. O aš užjudėjęs nuo popietės, spaudžiu stop mygtuką, ir palieku publiką su Gonzalesu ir Maxi. Dasimušt taip sakant.

Reziumė:

Kadangi pamiršau Užgavėnes ir žiemos neišvariau, tai „judesys“ atsilygino su kaupu – aktyvus laisvalaikis, sportas, šokiai, ir kelionės. Čia juk jau pavasaris, iki kurio liko vos kelios dienos.

Kitais metais Pajudam per Užgavėnes?

/


   

Facebook comments