Renginio recenzija | Slash'as Kaune – Apokalipsė per Valentino dieną

Valentino diena tapo ypatinga švente Lietuvos roko mėgėjams. Atvažiavo Slash! Vienas žymiausių pasaulio gitaristų, be abejonės, už savo šlovę itin dėkingas "Guns N Roses" praeičiai, į Kauną atsivežė savo skrybėlę, gitaras ir puikią muzikantų armiją.

Apie vieną ryškiausių vakaro žvaigždžių be Slasho, Myles Kennedy, daug plačiau papasakos Vilius Andrulionis, o Deividas Budginas apžvelgs prieš Slash`ą pasirodžiusią kaimynų latvių grupę "The Velvet Supernova".

Deividas:

Reikėtų pradėti nuo to, kad visas koncertas buvo fantastiškai suplanuotas ir nevėluota niekur. Apšildymas prasidėjo lygiai 20.00, Slash`as pradėjo groti lygiai 21:00. Taigi, įėjus į areną, "The Velvet Supernvoa" jau grojo pirmąją savo dainą ir buvo įdomu pastebėti, kad publikai tai visai patinka. Man, asmeniškai, ne. Šie jauni vyrukai dar toli gražu nežino, ką nori daryti su savo muzika. Jų stilius nuolatos maišosi tarp Bon Jovi, Aerosmith ar My Chemical Romance ir negali nustoti lyginti nei jų muzikos, nei elgesio ant scenos su šiais atlikėjais. Viskas atrodo tiek matyta, tiek girdėta. Grupė bandė atrodyti rimčiau, grodama keturiomis gitaromis, nors garso prasme tai visiškai nesijautė ir jau geriau būtų priėmę klavišininką vietoj naudotos dalinės fonogramos. Potencialo grupė turi, groja neprastai, bet linkiu surast identitetą, o ne tik mėgdžioti savo dievukus.

Vilius:

Buvau tikriausiai vienintelis (bent jau vienas iš nedaugelio) tarp maždaug trijų tūkstančių įvairaus amžiaus roko mėgėjų, Valentino dienos vakarą susirinkusių Kauno „Žalgirio“ arenoje, kuriam labiausiai rūpėjo išvysti visai ne gyvą rokenrolo simbolį, buvusį vienos sėkmingiausių praėjusio šimtmečio grupių „Guns N Roses“ gitaristą Slashą, bet žmogų, kurio vardas ant praėjusių metų gegužę išleisto albumo „Apocalyptic Love“ viršelio puikavosi žemiau legendos. Asmenybę, kurio kuriama muzika ir įspūdingas vokalas asmeniškai man jau beveik penkerius metus yra visiškos tobulybės sinonimas. JAV post-grunge/alternative metal kolektyvo „Alter Bridge“ lyderį, kurio, jei ne gan senokai jame neeilinio vokalisto talentą įžvelgęs Slashas, turbūt ir dabar Lietuvoje beveik niekas nežinotų. Po vasario 14 d. šou Kaune jį įsimins daugelis ten buvusių. Taip, tai Myles Kennedy. Vos jam kartu su visa grupe įžengus į sceną apėmė išties nuostabus jausmas, toks, kokio neteko jausti nei viename iš visų labiau atmintyje įstrigusių koncertų: nei Manson'o karnavale praėjusių metų birželį, nei prieš kiek daugiau nei porą metų vykusiame suomių monstrų „Lordi“ pasirodyme klube „New York“, nei, galų gale, netgi per jau du kartus regėtų ir abu kartus neišdildomą poveikį visam būsimų koncertų vertinimui padariusių ir aukščiausiai kaip tik įmanoma kartelę visiems kitiems užkėlusių Vokietijos metalo grandų „Rammstein“ muzikinius spektaklius. Tas jausmas, kai didžiausią džiaugsmą ir pasitenkinimą sukelia ne pats faktas, kad štai, prieš akis pirmą (bet labai tikiuosi, kad visgi nepaskutinį) kartą matai savo muzikos idealą, bet tai, jog nuo šiol nebereikės kiekvieną kartą atsakius į klausimą, kas tavo mėgstamiausias dainininkas, dar penkias minutes bergždžiai aiškinti, kas jis toks, kur groja ir iš kur atsirado. Kennedy pagaliau pradeda įgyti pelnytą pripažinimą ir įvertinimą tarptautinėje roko arenoje. Ketvirtadienį Kaune jis buvo tiesiog fantastiškas (kaip visada).

Deividas:

Na, o aš turbūt buvau vienas iš nedaugelio tų, kurie atėjo pasižiūrėti tiesiog gero šou, nes nesu hard roko fanas ir nei "Guns n Roses", nei Slash`o muzika niekada nebuvo labai prie širdies. Ir patį renginį skirstyčiau į tris dalis. Pati pradžia tikrai užvežė, buvo intensyvu ir muzika klausėsi tikrai gerai. Vėliau mano dėmesys pradėjo blaškytis. Pradėjo trūkti kažkokių kabliukų, kurie tave vis priverstų judėti ar mėgautis vaizdu scenoje. Ir čia priėjau išvados, kad esame per daug išlepinti modernių pasirodymų. Kadangi Slash su kompanija surengė tikrą "oldskūlinį" rock n roll`o koncertą, tai nei video projekcijų, nei lazerių šou, nei įspūdingų dekoracijų neišvydome. Ir tas nuoširdus tikros gyvos muzikos atlikimas ima darytis nuobodus. Ir dėl to pasidarė net kiek nesmagu, todėl pradėjau vėl bandyti susikaupti ir įžvelgti, kodėl gi Slash`as jau taip mėgiamas.

Vilius:

Susirinkę Slasho ir „Guns N Roses“ gerbėjai galėjo mėgautis ne tik naujojo albumo kūriniais bei pora debiutinio Slash;o darbo „Slash“ dainų "Starlight" ir "Back From Cali", bet ir kiek kitaip pateiktais, bet nei kiek ne prasčiau skambėjusiais didžiausiais „Guns N Roses“ hitais - "Paradise City", "Sweet Child O‘ Mine", "Welcome To The Jungle" ir kitais. Tiems, kas į koncertą ėjo nusiteikę skeptiškai ir manydami, kad taip gerai kaip Axl Rose‘as vis vien niekas niekad nesugebės atlikti „Guns N Roses“ kūrybos, teko įsitikinti, kad Slash'o teiginys, jog būtent dabar jis groja su geriausiais muzikantais, su kokiais jam kada nors apskritai yra tekę groti, yra absoliuti tiesa.

Deividas:

Paskutinė koncerto dalis man puikiai atsakė į prieš tai užduotą klausimą. Nežabota energija, ilgi ir kabinantys solo, puikus darbas su publika ir super hitai leido ir man užmiršti visokiausio plauko analizes ir tiesiog pasimėgauti reginiu. Kadangi nesu senosios roko scenos mėgėjas, tai žinojau vos keletą dainų, bet net ir tos, kurias girdėjau pirmą kartą, padarė nemenką įspūdį.

Vilius:

Koncerte netrūko ir įprastų, virtuoziškų Slasho gitaros solo, kuriais jis dar kartą visiems priminė, kad yra vienas geriausių gitaros meistrų visame pasaulyje. Bosistas Todas Kernsas viso koncerto metu spinduliavo tiesiog laukinę energiją tiek atlikdamas savo bosinės gitaros partijas, tiek trijose dainose demonstruodamas savo vokalinius sugebėjimus (tarp jų ir "Welcome To The Jungle"), tiek ir užvedinėdamas visą susirinkusią publiką. O šiai antro paraginimo ir nereikėjo. Palyginus gan negausi, jungtinė, daugiausiai iš lietuvių ir latvių sudaryta minia šėlo, šokinėjo, kratė galvas ir laidė gerkles taip, kad padarė nemažą įspūdį net ir patiems grupės muzikantams, kelis kartus kartojusiems frazę: „you‘re a kick-ass crowd“.

Dvi valandos su vienais geriausių visų laikų rokerių pralėkė neįtikėtinai greitai ir norėjosi, kad šis pasirodymas dar ilgai nesibaigtų. Visgi, Slash'as pažadėjo dar pasimatyti, todėl nekantriai lauksime jo sugrįžtant. O ką gali žinoti, galbūt apsilankęs Kaune su Slashu, į ketvirtojo, šių metų pabaigoje išleidžiamo, "Alter Bridge" disko planuojamas gastroles Myles Kennedy nuspręs įtraukti ir Lietuvą.

Deividas:

Išties tai buvo smagus koncertas. Neišsišokantis, bet labai nuoširdus ir tikra rock n rollo dvasia dvelkiantis pasirodymas. Nenorom vis noriu lyginti šį Slash`o koncertą su rudenį Vilniuje besisvečiavusio Steve Vai pasirodymu ir verta pripažinti, kad Steve`as paliko daug gilesnį įspūdį, tačiau Slash`as tikrai nėra tas atlikėjas į kurio koncertus eini ieškoti progresyvių melodijų, besikeičiančių ritmų ar robotų ant scenos. Tikėjausi daugiau, bet bendrai vertinu labai gerai.   

Facebook comments