RENGINIO RECENZIJA | Svaiginantis Chrystos Bell performansas „Lofte” (+ FOTO GALERIJA)

Garsiojo Davido Lyncho mūza – taip dažniausiai apibūdinama amerikietė Chrysta Bell. Ir ji šių žodžių visai nesibaido – juodu glaudus ryšys sieja jau šešiolika metų, režisierius kartu su atlikėja yra įrašęs ne vieną dainą, o ir Chrystos Bell koncertuose tikrai jaučiasi Davido Lyncho įtaka.

Chrystai Bell tai jau ne pirmas kartas Lietuvoje. Dainininkė pirmą kartą Vilnių aplankė 2012 m. spalį, o 2014 m. ji sugrįžo į Vilnių ir tąkart koncertavo „Lofte”, abu kartus ji pasirodė su grupe „Black Book Angel”. Amerikietę ypač sužavėjo Lietuvos publika – pasak Chrystos Bell, lietuviai yra būtent ta auditorija, kuriai ji ir kuria savo muziką. Tad spalio 29 d. žavingoji Chrysta Bell vėl grįžo į sostinę – auditorija dar kartą rinkosi į „Loftą”, kuris vienam vakarui tapo nedideliu teatru.

Apšildančių atlikėjų nebuvo, tad susėdę laukėme 21.00 turėjusios pasirodyti Chrystos Bell. Prieš koncertą nuskambėjus gerai pažįstamoms „Twin Peaks” garso takelio melodijoms, madingai pavėlavusi Chrysta Bell pradėjo pasirodymą. Na, iš tiesų ne pati atlikėja – pirmiausia išvydome erotišką Chrystos Bell burleskos pasirodymo vaizdo klipą „Eden & Swan”. Pačios Chrystos Bell vis dar reikėjo palaukti - į sceną pirmieji užlipo tamsiais akiniais ir juodais kostiumais pasipuošę muzikantai. Ir instrumentų į rankas jie iš karto nepaėmė, o prisėdo ir vietoj gitarų jų rankose atsidūrė žurnalai. Tokį statišką dūmuose skendintį vaizdelį teko stebėti dar kurį laiką, kol pagaliau scenos dešinėje stūkstančių laiptų viršuje pasirodė ir Chrystos Bell siluetas. Dar ilgą laiką pasirodymas į koncertą nebuvo panašus, nuo pat pradžios Chrysta Bell įsijautė į vaidmenį ir net nebuvo kada sutikti ilgai lauktos atlikėjos aplodismentais, nes stebint šį performansą tiesiog nesinorėjo niekaip įsiterpti.

Po ilgos teatrališkos įžangos pagaliau išgirdome ir Chrystos Bell balsą. Amerikietė koncertą pradėjo kūriniu „Polish Poem”, iškart po jos skambėjo kiek greitesnė „Night Ride”. Chrysta Bell atliko visas dainas iš naujojo EP „Somewhere in the Nowhere”, įrašyto kartu su Davidu Lynchu ir išleisto vos prieš kelias savaites. Skambėjo dainos ir iš prieš penkerius metus taip pat su Davidu Lynchu išleisto studijinio albumo „This Train” - „Swing with Me”, „Friday Night Fly”, „Down by Babylon”, „Real Love”. Chrystos Bell dainų pasirinkimas išties pagirtinas – po kiekvienos lėtesnės ir hipnotizuojančios dainos skambėjo vis energingesnis kūrinys. Pabaigoje, žinoma, užgrojo „Somewhere in the Nowhere”, po kurios Chrysta Bell pasitraukė iš scenos, tačiau spektaklis dar nesibaigė. Čia ir vėl pasigirdo „Twin Peaks” motyvai – „Lofte” pasklido keistojo nykštuko balsas iš gerai žinomos garsiojo Davido Lyncho serialo scenos raudonajame kambryje. Po šio intarpo Chrysta Bell sugrįžo paskutinei dainai, po kurios žiūrovai jau plojo atsistoję, deja, sužavėjusi atlikėja dar kartą negrįžo.

Nesunku suprasti, kuo Chrysta Bell sužavėjo patį Davidą Lynchą, juk ir „Lofto” auditorija tikrai liko nustebinta teatrališku pasirodymu. O ypač Chrystos Bell pasirodymas turėjo paglostyti paties Davido Lyncho kūrybos gerbėjų širdis, nes žiūrint į Chrystą Bell ne kartą pasijunti tarsi stebėdamas scenas iš „Mulholland Dr.” ar to paties „Twin Peaks”. Chrysta Bell tikrai turi unikalų sugebėjimą sutelkti į save dėmesį, mat į savo pasirodymą ji žiūri ne tik kaip į koncertą, tačiau ir į kaip tikslaus išpildymo reikalaujantį performansą. Tad jeigu Chrystai Bell patinka Lietuvos auditorija taip, kaip ir lietuviams patinka jos stebinantys pasirodymai, tuomet Chrystą Bell išvysime ir ketvirtą, ir penktą kartą.

Renginyje lankėsi ir vertino Margarita Sargautytė ir fotografavo Vytenis Jurevičius.


   

Facebook comments