Renginio recenzija | Trijų dienų „Aerosmith“ pasirodymas Lietuvoje (+ nuotraukų galerija)

"Aerosmith" Vilniuje. Kažkada utopiškai skambėjusi frazė šią savaitę tapo realybe. Lietuviškam koncertų lankytojui jau įprasta, kad į Lietuvą atvyksta roko dinozaurai, esantys savo karjeros pabaigoje. Iki pat šios savaitės galvojau, kad ir čia bus panašiai, tačiau "Aerosmith" paneigė visas išankstines nuostatas.

Nesąžininga būtų sakyti, kad "Aerosmith" pasirodymas vyko tik trečiadienį "Siemens" arenoje. Nuo pat pirmadienio, kai grupė atvyko į Lietuvą, muzikantai surengė tikrą trijų dienų šou Vilniuje. Atvirai, toks reiškinys buvo pirmas mano gyvenime. Kad prie to prisidėjo ir mūsų politinė situacija, ir žiniasklaida – nepaneigiama, tačiau visas turas po Vilniaus senamiestį, dainavimas su gatvės muzikantais, vakarienė su meru ir vizitas pas prezidentę – visa tai buvo šou dalis, kurio tąsą matėme ir koncerto metu.

Pirmas dalykas, kritęs į akis dar prieš koncertą – grupės energija. Visiškai nepalyginsi su "Scorpions", kuriems jau akivaizdžiai metas į pensiją ir stebėti juos scenoje net skausminga. Koncerto metu tai tik dar kartą pasitvirtino – Stevenas Tyleris ir kiti grupės nariai, nepaisant savo amžiaus, tryško pozityvu ir energija.

Vertinti patį "Aerosmith" pasirodymą "Siemens" arenoje vienareikšmiškai nepavyksta būtent dėl pastarosios. Garsas buvo vienas blogiausių, kokį tik teko čia girdėti, tačiau jau po truputį išmokstu tai ignoruoti ir vertinti grupę tomis sąlygomis, kokios begali būti geriausios šiuo metu.

Tad nepaisant dažnai kur nors nuplaukusio vokalo ir sunkiai skiriamų gitarų rifų, pasirodymo kokybė buvo aukščiausios klasės. Betarpiškumas tarp grupės ir publikos, nuoširdumas, duoklė mūsų šaliai ir geriausias įmanomas setlistas. Tikėtu, tačiau vis tiek siurprizu tapo dviejų lietuvaičių merginų – akordeonistės ir smuikininkės – pakvietimas į sceną kartu atlikti "Crazy". Didžiajame ekrane matėme ir Vilniaus vaizdų, ir įrašų iš grupės ekskursijų po Vilnių. Galop "Dream On" pradžioje Stevenas į sceną įvažiavo oranžiniu dviračiu ir su Lietuvos šaliku.

Būtent šis susikertantis bendravimas tiek scenoje, tiek už jos ribų, visas tris dienas sukūręs tokį jausmą, tarsi esi gerų draugų koncerte, privertė pasijusti patriotiškai ir patikėti, jog grupė tikrai atidavė visą save būtent šiam koncertui ir būtent mūsų šaliai!

Nors ir pasižadėjau per savivaldos rinkimus balsuoti už tą, kuris nugriaus "Siemens" areną, nors ir visi su garsu susiję faktoriai trukdė iki galo mėgautis "Aerosmith" pasirodymu, bet visumoje tai buvo neeilinė patirtis, kurią dar ilgai atsiminsiu ir tikiuosi, jog jie dar grįš kito turo metu. Tik šįkart – į Kauną.

Lankėsi Deividas Budginas

Nuotraukų autorius - Vytenis Jurevičius


   

Facebook comments