RENGINIO RECENZIJA | Vaidas Baumila Vilniuje: Vaidai, keliauk į didžiąsias arenas

Šis ruduo išsiskiria dideliu Lietuvos atlikėjų koncertinių turų skaičiumi. Dainininkas Vaidas Baumila savąjį pradėjęs spalio 4-ąją Šiauliuose, šeštadienį turo „Coming Home“ programą parodė ir sostinėje. Jis neslėpė, kad šis koncertas jam ypatingas, juk Vilnius – jo gimtasis miestas: „ Esu tikras vilnietis iš Šeškinės“, – linksmai kalbėjo atlikėjas.

Bilietai į pasirodymą, vykusį Šv. Kotrynos bažnyčioje, buvo išparduoti dar gerokai prieš renginio dieną, o salėje ne tik neliko tuščių vietų – nemažas skaičius žiūrovų koncertą stebėjo stovėdami. Vis dėlto, tai nebuvo pati palaužiamiausia publika: atlikėjui paprašius „Dangaus“ laikų, apie kuriuos Vaidas Baumila kalba nenoriai, hitą „Myliu“, girdėjosi tik nedrąsūs bandymai – keista, nes dainininkui apšildant britų atlikėją Jamesą Bluntą, dainos žodžius skandavo visa „Siemens“ arena. Priežastis galima pabandyti nuspėti, tačiau apie tai vėliau.

Sunku paprieštarauti, kad Vaidas Baumila scenoje atrodo gerai, nes jis iš tiesų atrodo. Lotynų Amerikos šokių judesiais ir suktukais džiuginęs dainininkas čia neprašovė: bent jau šalimais sėdėjusios merginos aikčiojo ir komentavo, na o komentarų turinį galima atspėti. Vienaip ar kitaip – įspūdį padarė.

Koncerto metu nuskambėjo dainos „Neverta“, „Free Love“, kurią, kaip sakė atlikėjas, parašė būdamas aštuoniolikos ir įsimylėjęs vieną merginą, „Ieškok manęs“, „Eurovizijos“ atrankai skirtą“ Dying“, kurią išgirdus teko susimąstyti, ar tik nereikėjo jos išsiųsti į minėtąjį konkursą, „Tiktai tu“, „Kai ši muzika skamba“, dėl kurios atlikimo buvo verta ateiti į renginį ir kitos. Be to, vakaro svečiu ir staigmena tapo atlikėja Girmantė Vaitkutė, drauge su Vaidu Baumila užlipusi ant scenos bendrai dainai.

Visos blogybės, kurių pasirodyme galėjo ir nebūti, vedė prie vieno paaiškinimo: kažin ar organizatoriai pasirinko tinkamiausią vietą koncertui. Taip, Šv. Kotrynos bažnyčia sukuria išskirtinę atmosferą, o vizualiai viskas atrodo taip, kad geriau būtų sunku susigalvoti. Tačiau greičiausiai pasirodyme, kuriame, skambant daugiau negu penkiasdešimčiai procentų dainų, norisi šokti, reiktų dalies stovimų vietų, ko šiose patalpose, jei tik atmintis nepaveda, dar nebuvo, o ir atrodytų keistai. Galbūt tai ir buvo palyginus šaltokos publikos priežastis? Juk net labai dideliam gerbėjui ne visai jauku trypti kojomis, energingai linguoti į šonus ir iš visos gerklės dainuoti, kai šalia sėdi kultūringai ir ramiai muzikos paklausyti atėjusi šeima.

Kitas, ne visai nusisekęs dalykas, vedantis prie tos pačios priežasties, buvo garsas. Vaido Baumilos balsas – vienas stipriausių jo kozirių ir girdėti jį pasirodymo metu būtų buvę neblogai. Bemaž daugeliui aišku, kad bažnyčiose aido neišvengsi, o didžiuliu garsu skambant keliems skirtingiems instrumentams ir vokalui, viskas jame paskęsta. Taigi, bent jau sėdint gale, viskas girdėjosi tarsi ant galvos būtum užsidėjęs kibirą, pagamintą iš skardos. O gaila, nes tokiu atlikimu reikia mėgautis.

Visa kita – bendravimas su grupe, kurią dainininkas kone po kiekvienos dainos apdovanodavo komplimentais, ir su žiūrovais, kuriems atrodė labai atviras, dainų pateikimas tiek vokaliai, tiek instrumentaliai, tiek vizualiai, apšvietimas ir kiti dalykai, atrodė puikiai, nors pats Vaidas Baumila prisipažino, kad labai jaudinasi. Ne veltui – tai jo pirmasis muzikinis turas per Lietuvą, tačiau tai jam nesutrukdė pasirodymo metu savęs negailėti ir išdalinti susirinkusiai publikai. Tai buvo akivaizdu ir, regis, nuoširdu, būtent todėl nesinorėjo, kad koncertas baigtųsi.

Tam, kad renginį būtų galima pavadinti puikiu, Vaidui Baumilai nepritrūko nieko. Deja, pritrūko tiems, kurie sukūrė triukšmą – nežinia, vietai ar tiem, kurie reguliavo garsą. Gaila, nes būtent apie šį atlikėją norisi kalbėti tik gerai. Kita vertus, galbūt dėl jo profesionalumo jam keliama aukštesnė kartelė negu kai kuriems kitiems dainininkams. Viską susumavus – taip, matyti jį ant scenos buvo gera ir jauku, o dauguma dalykų buvo tiesiai į taikinį ir tiesiai į širdį, tačiau kito turo metu norėtųsi jį pamatyti kitokioje, tarkim didžiųjų arenų scenoje, o jei toje pačioje – tebūnie kiek kitokiu formatu.

Koncerte lankėsi Fausta Marija Leščiauskaitė


   

Facebook comments