Renginio recenzija | Vilniuje griaudėjo thrash metalo veteranai "Overkill"

Balandžio 24d. buvo džiugi sunkiosios muzikos megėjams – antrą kartą Lietuvoje viešėjo amerikiečiai, thrash metalo veteranai „Overkill“. Pirmasis jų koncertas, įvykęs prieš tryliką metų, iki šiol yra karštai aptarinėjamas dėl įsiliepsnojusio gaisro – tuomet gausiai susirinkę fanai buvo evakuoti, o grupė pasirodymo metu neatliko nė pusės savo repertuaro, viso labo tris dainas ir nė vieno jų geriausio hito, tad "European Killfest 2013" turo metu jie grįžo į Lietuvą baigti pradėto darbo.

Sostinės klube „New York“ gausiai susirinkę žiūrovai turėjo galimybę išgirsti dvi apšildomąsias grupes: viena jų – lietuvių metalo grupė „Mandragora“, grojanti intensyvią, melodingą sunkiąją muziką. Lietuviai pradėjo koncertą ir nuo pat pirmųjų riff‘ų jautėsi publikos palaikymas - jų pristatinėti lietuvių publikai nereikia. Grupė grojo techniškai, užvedė nekantraujančius metalo fanus, tarp kurių tikrai buvo nemaža dalis „Madragoros“ gerbėjų.

Antrieji scenoje pasirodė svečiai iš Japonijos „Survive“, atliekantys metal/hardcore stiliaus muziką su thrash metal elementais. Japonų grupė maloniai nustebino trankiu metalu ir juos publika sutiko ypač teigiamai. Vokalistas bendravo su publika ir sulaukė atsako, buvo smagu žiūrėti ką „Survive“ darė ant scenos – jiems energijos netrūko, o ja užsikrėtė ir visa salė.

Po pertraukos pagaliau sceną užėmė „Overkill“. Trisdešimt trečius metus muzikuojantys „Overkill“ gali didžiuotis savo plačia diskografija, ištikimų fanų skaičiumi ir sėkme. Nenuilstantys thrash metalo pionieriai 2012 metais išleido naują albumą „The Electric Age“ – būtent šis naujasis albumas buvo pristatomas "European Killfest 2013" turo pasirodymų metu.

Pirmoji sugrota daina „Come and Get it“ iš naujojo albumo iškart salėje sukėlė lengvą sumaištį: pogas šalia scenos, fanų skandavimas, jautėsi metalo dvasia ir sąmyšis. Grupė iš viso atliko 16 kūrinių, skambėjo naujojo albumo dainos „Electric Rattlesnake“, „Save Yourself“ ir kt. Taip pat buvo atiduota duoklė fanams – sugrojo geriausius savo hitus „Elimination“, „Rotten to the core“, „In Union we stand“.

Apibendrinant koncertą – tai buvo trys valandos kokybiško ekstremalaus sunkiojo metalo. Nuo šiol „Overkill“ vardas bus siejamas ne tik su 2000 – aisiais metais koncerto metu kilusiu gaisru; dabar visi dalyvavę prisimins trankų, energingą koncertą ir lauks „Overkill“ grįžtant į Lietuvą.

/   

Facebook comments