RIAA ieškinys - 12-ametei mergaitei

12-ametė mergaitė, parsisiuntusi pop muzikos bei vaikiškų dainelių savo mažam broliukui, buvo viena iš 261 asmenų, kuriems dėl muzikos siutnimo iš interneto, buvo iškelts bylos.

Brianna LaHara buvo apstulbinta to, kad “Recording Industry Association of America” (RIAA) įtraukė ją į bylas, pirmadienį pateiktas federaliniam teismui. Apie tai ji pati sužinojo tik iš žinių, kai “New York Daily News” žurnalistas atvyko į jos apartamentus esančius vakarinėje Manheteno dalyje ir pasakė, jog ji yra viena iš didžiausių muzikos insustrijos priešų, prieš kuriuos dabar kovojama.

"O, Dieve, kas dabar bus?" “Daily News” citavo jos reakciją. quoted her as telling reporters. "Man pasidarė bloga. Aš šokiruota, nes iš visų tai darančių žmonių, sąraše esu būtent aš", pasakė ji sužinojusi apie grėsmę atsisėsti į kaltinamųjų suolą.

Šią savaitę LaHara pradėjo eiti į septintąją klasę Šv. Gregorio katalikiškoje mokykloje.

“RIAA” paskelbė, kad apie 60-iai žmonių Niu Jorke buvo pateikti ieškiniai, kaltinant kiekvieną parsisiuntus daugiau nei 1000 dainų. Kiekvienas asmuo gali būti nubaustas iki 150 000 dolerių bauda.

Tačiau LaHara'os mama Sylvia turi kitokią nuomonę – ji sako mokėjusi 29.25 dolerių mokestį “KaZaA” bylų apsikeitimo sistemai tam, kad jos devynerių metų berniukas galėtų daryti namų darbus.

"Tai labai graugu, juk ji tik vaikas,” sako mergaitės motina. "Tai ne tas atvejis, kai žmonės sako, 'Mano sūnus yra geras berniukas,' o kitoje rankoje laiko kruviną peilį. Viskas, ką mes darėme, tai naudojomės šia sistema."

LaHara teigė, jog jos dukra pasisiuntė Christinos Aguileros ir Mariah Carey dainų, televizijos laidų "Family Matters" ir “Full House" muzikines temas bei vaikiškas daineles.

Vis dėlto Carey Sherman’as, įrašų industrijos prezidentas į tai atsakė: "Niekas nemėgsta imtis tokių priemonių ir bylinėtis, tačiau kai tavo produktas yra nuolat vagiamas, ateina laikas, kai tu turi imtis veiksmų. "

Sherman’as taip pat įspėjo, jog jo vadovaujama grupė gali pareikšti dar tūkstančius ieškinių muziką besisiunčiantiems vartotojams bei tokių kompiuterių programų, kaip “KaZaA”, “Grokster”, “Gnutella”, “Blubster” ar “iMesh”, kūrėjams.


   

Facebook comments