Roko festivalyje „Pukkelpop“ žuvo 5 žmonės (+3 video)

5 žmonės žuvo ir daugiau kaip 70 buvo sužeisti per uraganą Šiaurės Belgijoje, kuris rugpjūčio 18 d. nusiaubė muzikos festivalio „Pukkelpop“ teritoriją, praneša Delfi.lt, remdamiesi lenta.ru su nuoroda į „Agence France-Presse“.

Viesulas nuvertė dvi scenas, viena iš kurių nuvirto ant žiūrovų, ir ekranus, transliuojančius muzikantų pasirodymus, taip pat stoginę, po kuria festivalio lankytojai slėpėsi nuo lietaus. Be to, viesulas dar išrovė kelis medžius su šaknimis.

„Associated Press“ duomenimis, nukentėjo daugiau nei 70 žmonių. Pranešama, kad dešimties sužeistųjų būklė sunki.

Festivalis, prasidėjęs rugpjūčio 18 d., turėjo tęstis tris dienas. Šiuo metu renginys laikinai nutrauktas. Sprendimą apie tai, ar atlikėjams tęsti pasirodymus savaitgalį, organizatoriai priims šiandien, rugpjūčio 19 d.

Tikslus festivalio lankytojų skaičius nenurodytas, tačiau, organizatorių vertinimu, iš viso festivalyje turėjo dalyvauti apie 60 tūkst. žmonių.

Atnaujinta:

Greitosios pagalbos ir policijos automobiliai ketvirtadienio vakarą dideliu greičiu važinėjo į "Pukkelpop" vietą netoli Haselto, esančio už maždaug 80 kilometrų į rytus nuo Briuselio, ir iš jos, įjungę sirenas.

Koncertų klausytojai pasakojo, kad žmones apėmė panika, kai dangus aptemo, pakilo vėjas, prasidėjo smarki liūtis ir čaižė didesni nei centimetro skersmens ledėkai. Dėl audros taip pat sugriuvo keli festivalio statiniai.

"Buvo baisu. Atrodė siaubingai. Visi statiniai sugriuvo", - sakė 20-metė Brinnie Gardner atvykusi į kelionę po Europą su draugu iš Naujosios Zelandijos miesto Oklendo. - Kilo panika. Tikra beprotybė."

Haselto greitosios pagalbos vyriausiasis koordinatorius Hugo Simonsas pranešė radijui VRT, kad žuvo penki žmonės, dar aštuoni patyrė sunkių sužalojimų, o 65 lengvai nukentėjo per audrą.

"Audra užklupo neįtikėtinai staigiai, - sakė miesto merė Hilde Claes, kuri buvo incidento vietoje. – Nieko panašaus Haselte anksčiau matyti neteko.

Kaip nurodo organizatoriai, į ketvirtadienį pradėjusį ir tris dienas turėjusį trukti festivalį susirinko maždaug 60-65 tūkst. žmonių. Daugelis stengėsi kuo greičiau išvykti iš festivalio vietos, kuri vos per dešimt minučių virto purvynu ir griuvėsių lauku.

Viena iš mačiusių, kaip griuvo palapinės, buvo 17-metė Laura Elegeert iš Belgijos miesto Sen Nikola.

"Kilo visiška sumaištis, masinė panika, - pasakojo mergina. - Žmonės mėgino ištrūkti iš sugriuvusios palapinės, prapjovę skyles medžiagoje kišeniniais peiliukais."

Ši nelaimė tapo jau antruoju per pastarąją savaitę gyvybių nusinešusiu incidentu muzikos festivalyje.

Šeštadienį JAV mieste Indianapolyje vykusioje Indianos valstijos mugėje dėl škvalo, kurio vėjo greitis siekė 96-112 kilometrų per valandą, sugriuvus daliai scenos žuvo penki žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti.

„Pukkelpop“ organizatoriai anksti penktadienį ryte nusprendė nutraukti festivalį.

Pernykščiame festivalyje, vykusiame jubiliejinį, 25-ą kartą, taip pat buvo neišvengta tragedijų: nuo širdies smūgio mirė garso režisierius, o grupės "Ou Est Le Swimming Pool" vokalistas Charlesas Haddonas po pasirodymo nusižudė, nušokęs nuo atramos stulpo viršaus.


   

Facebook comments