„Roko naktyse 2008“ – Šiaurės Europos rokerių žvaigždynas

Perkamiausių Danijoje albumų sąraše karaliaujantys „Volbeat“ ir naujai atgimstantys suomiai „Bloodpit“ prisijungs prie gotikinio metalo krikštatėvių iš Anglijos „Paradise Lost“ Zaraso saloje (Zarasai) rugpjūčio 1-2 dienomis vyksiančiame tarptautiniame roko festivalyje „Roko naktys 2008“.

Su tokiomis grupėmis kaip „Metallica“ ir „Megadeath“ tose pačiose scenose grojantis Skandinavijos roko desantas lietuviams žada parodyti visą šiaurinių kaimynų muzikos jėgą.

„Festivalyje „Roko naktys“ grupė „Bloodpit“ turėjo pasirodyti dar pernai, tačiau dėl nesutarimų atšaukė visus praėjusios vasaros koncertus“, – teigė festivalio „Roko naktys 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. „Nors ir kiek pakitusia sudėtimi, grupė šiemet grįžo nepakeitusi muzikos stiliaus ir kokybės. O „Volbeat“ pristatinėti nereikia – iki 2006-ųjų jokia metalo grupė nebuvo savo albumo „užkėlusi“ į pirmąją perkamiausių Danijoje plokštelių poziciją. „Volbeat“ tai padarė du kartus“.

Danai „Volbeat“ išsiskiria tik jai būdingu išskirtiniu metaliniu skambesiu bei ironijos kupinais dainų tekstais. Grupės lyderis Michaelis Poulsenas teigia grojantis „metalą, kuris patinka tavo mamai“, mat 2001-aisiais susiformavusiai „Volbeat“ įtaką darė gausybė rokenrolo, metalo ir netgi country muzikos klasikų: Elvis Presley, Chuck Berry, Ramones, Iron Maiden ir... Johnny Cash.

Nacionalinis ir tarptautinis pripažinimas „Volbeat“ aplankė 2006-aisiais, kai po sėkmingo pasirodymo prestižiniame Roskildės (Danija) festivalyje pirmasis jų albumas „The Strength/The Sound/The Songs“ startavo 18-oje Danijos populiariausių albumų sąrašo vietoje. Gyvąja legenda „Volbeat“ buvo pakrikštyta jau po metų, kai naujoji plokštelė „Rock The Rebel/Metal The Devil“, vos pasirodžiusi parduotuvėse, tapo tikru fenomenu šalies istorijoje ir debiutavo pirmojoje „topo“ vietoje.

Suomių metalo kvartetas „Bloodpit“ taip pat du kartus buvo pasiekęs populiariausių albumų sąrašo viršūnę savo šalyje. Tai jiems pavyko padaryti su albumais „Mental Circus“ ir „Off the Hook“. Grupė, kaip ir „Volbeat“, susikūrė 2001-aisiais, kai du jauni suomiai Matthau Mikojan ir Paavo Pekkonen ėmė kartu brazdinti gitaromis. Netrukus Paavo sapne aplankė 1980-aisiais nušautas „bitlas“ Džonas Lenonas ir liepė grupę pavadinti „Bloodpit“.

Dž. Lenono „norą“ įvykdę jaunuoliai savo vietą didžiojoje scenoje išsikovojo pirmuoju albumu, kuriame buvo kultinėmis tapusios dainos „Out To Find You“ bei „Platitude“. Pastarasis kūrinys neliko nepastebėtas tarptautinėje rinkoje – suomiškai šaltas „Platitude“ atsirado kompiuterinio ledo ritulio simuliatoriaus „NHL 07“ takelyje. Deja, po šios sėkmės tarp grupės narių ėmė tvenktis įtampos debesys, o pernai „Bloodpit“ paskelbė „neribotą pertrauką“. Visiškai neseniai ši „pertrauka“ baigėsi, tad „Roko naktyse 2008“ vyks vienas pirmųjų naujai atgimusios „Bloodpit“ koncertų.

Kartu su britų metalo legendomis „Paradise Lost“ skandinavai „Volbeat“ ir „Bloodpit“ bus pagrindiniai Zaraso ežero salą okupuosiančių „Roko naktų 2008“ akcentai.


   

Facebook comments