R.Ščiogolevaitė, E.Sašenko ir K.Krysko susibūrė į projektą „Džiaze tik merginos“

Trys populiarumo viršūnę pasiekusios Lietuvos dainininkės Rūta Ščiogolevaitė, Evelina Sašenko ir Karina Krysko gruodžio mėnesį pasirodys išskirtiniame projekte. Jungtiniame koncerte „Džiaze tik merginos“ žaviosios atlikėjos sudainuos visiems gerai žinomus kūrinius, kurie bus specialiai aranžuoti šiam projektui, o joms akompanuos Kauno bigbendas.

„Pasirodymas vienoje scenoje kartu su kūrybingiausiais Lietuvos improvizatoriais
Kauno bigbendu buvo sena mano svajonė. Tiesa, tai – didelė atsakomybė. Juk kūrinius privalėsime atlikti nepriekaištingai, tokie profesionalai nedovanos klaidų“, – prisipažįsta viena profesionaliausių dainininkių Lietuvoje Rūta Ščiogolevaitė.

Rūta išduoda, kad Kalėdoms skirtų koncertų metu viena už kitą talentingesnių merginų trio atliks tokių pasaulyje žinomų dainininkių kaip Norah Jones, Natalie Cole, Diana Crall, Marilyn Monroe ir kitų atlikėjų kūrinius. Šios garsios atlikėjos pasirinktos neatsitiktinai – aistringo ir įsimintino vokalo savininkė Norah Jones garsėja unikaliu džiazo ir tradicinės vokalinės pop muzikos kūriniais, kuriems neabejingas tiek Kauno bigbendo kolektyvas, tiek kartu su jais kalėdiniame koncerte pasirodysiančios atlikėjos.

„Sakoma, kad tiek atlikėjų moterų į vieną sceną kviesti negalima, nes jos pavydi viena kitai grožio ar balso“, – juokiasi E. Sašenko. – Bet aš manau, kad šį mitą mums pavyks išsklaidyti.“

„Kalėdinis projektas „Džiaze tik merginos“ gimė įkvėptas trečiojo dešimtmečio retro nuotaikų ir fantastiško holivudo filmo tuo pačiu pavadinimu. Šiame pasirodyme karaliaus svingo ir diksilendo muzikos stiliai, o merginos įsijaus į naujus savo amplua – žavias, moteriškumu spinduliuojančias dainininkes iš praeities“, – apie koncertą pasakoja dirigentas Petras Tadaras.

„Vien nuo pavadinimo „Džiaze tik merginos“ per kūna bėga šiurpuliukai. Tikiuosi kad mūsų dėka nejučia persikelsite į Čikagą, į romantiškus Marilyn Monroe laikus“, – tęsia grupės „69 danguje“ narė Karina Krysko.

Žinomoms merginoms akomponuosiantis Kauno bigbendas – vienintelis profesionalus džiazo orkestras šalyje, veikiantis daugiau nei dvidešimtį metų. Įkurtas garsaus pianisto Romualdo Grabšto, bigbendas savo kolektyve išaugino daugybę puikių improvizatorių, lanksčiai prisitaikančių prie skirtingų muzikos stilių.

Koncertai bus surengti gruodžio 13 d. Vilniaus kongresų rūmuose; gruodžio 21 d. Klaipėdos koncertų salėje; gruodžio 26 d. Kauno valstybinėje filharmonija.


   

Facebook comments