Senosios tradicijos - festivalyje "Kilkim Žaibu XIII"

Kviečiantis švęsti Rasas festivalis KILKIM ŽAIBU XIII šiemet vyks gerokai didesnėje nuostabios gamtos erdvėje. Dvilypė švenė griaudės dviejose atskirose aikštėse su atskiromis scenomis vienu metu.

Viena aikštė bus skirta senųjų tradicijų puoselėtojams: čia skambės senovinės dainos, žvangės ginklai, vyrai mėgins jėgas genčių sueigos rungtyse, kovos rate įvairių šalių kariai rungsis dėl stipriausiojo vardo, amatų kaimelis pažindins su senaisiais amatais, mažieji šventės lankytojai galės pasidžiaugti unikaliais Lietuvos žirgais – Žemaitukais. Dieną naktį degančių laužų aplinkoje čia užsiėmimą ras ir mažas, ir senas: kas kilnos putotus ragus, kas poros ieškos šokių sūkuryje, kas ranką pratins prie ginklo svorio, juostos pynimo ar tiesiog bandys laimę įvairiose rungtyse bei žaidimuose...

Kitoje aikštėje griaudės sunkioji muzika.

Pristatome pirmuosius senosios programos dalyvius, tai:

UGNIAVIJAS – Lietuva, pagaliau atsiradusi archainio folkloro vyrų grupė Lietuvoje, kuri atlieka senovines karines dainas.

OBELIJA – Lietuva, jauna archainio folkloro grupė, kurioje dominuoja merginos. Labai pajėgus varžovas Rasų šventėje numatomoje vaikinų ir merginų dainų dvikovoje.

KOVARNIS – Lietuva, gyvosios istorijos klubas, praktikuojantis VII-X a. baltų genčių jaunų karių ir medžiotojų gyvenseną. Žaibo lankytojams gerai žinomas klubas šiemet festivalį dar labiau paįvairins senoviniais žaidimais, dainomis, demonstruojamomis kovomis.

UGUNSZIME – Latvija, gyvosios istorijos klubas, demonstruos įvairius senovinius amatus, viduramžių kovas.

JOTVA – Lietuva, senovės baltų karybos draugovė, kuri darbais, o ne žodžiais parodys, kad dar esama Lietuvoje neištižusių vyrų...

SŪDUVOS TAURAS – Lietuva, senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas, rekonstruojantis VII – XIII a. sūduvių gyvenseną ir auginantys žirgus Žemaitukus. Kariai demonstruos Žemaitukų panaudojimą kovose, leis mažiesiems žiūrovams pasidžiaugti šiais unikaliais, į Lietuvos paveldą įtrauktais žirgais.

VAIGUVA – Lietuva, folkloras. Etnine kultūra ir autentišku liaudies menu besidomintis kolektyvas festivalyje šoks ir dainuos prie laužų, pins vainikus, žais žaidimus, švęs Rasas taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai.

Festivalyje senovinės programos kolektyvų bus dar daugiau, dalyvaus ir pavieniai kariai bei amatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos...

Mėgstantys pašėlti koncertams pasibaigus galės linksmintis vyksiančiose folkrokotekose. Norintys ramaus poilsio galės įsikurti specialiai įrengtoje stovyklavietėje, kuri bus skirta šeimoms su atžalomis ar tiesiog mėgstantiems ramų poilsį. Festivalyje bus gausu įvairių pramogų ir atrakcijų. Taip pat skatiname į festivalį vykti su draugais ir kompanijomis.

Siūlome akciją „šeši bilietai už penkių kainą“! Pirkdami iš karto 6 bilietus – šeštas bilietas jums bus dovanojamas! Tokiu būdu vieno bilieto kaina bus 77,50 Lt.

Šiuo metu bilieto kaina — 93 Lt.

Bilietais prekiauja Bilietų pasaulis.


   

Facebook comments