„Siela“: šešiolikti kūrybos metai žada intrigą

Kovo pradžioje viena ilgiausiai Lietuvos scenoje egzistuojančių grupių „Siela“ anšlaginiu koncertu Kauno „Forto“ klube pažymėjo savo 16-ąjį gimtadienį.

„Rodos tik vakar paėmėme į rankas gitaras, o štai jau šešioliktasis gimtadienis“, - šyptelėjo grupės lyderis Aurelijus Sirgedas, vienintelis muzikantas, likęs iš pradinės „Sielos“ sudėties.

„Ir dabar puikiai prisimenu, kaip tada, 1990-ųjų vasarį pradėjome repetuoti Utenos remonto dirbtuvėse, kur vietinis estradinis ansamblis mus priglaudė savo studijoje. Per Lietuvos radiją išgirdę, kad į kažkokį konkursą priimamos jaunų grupių dainos, netrukus praktiškai buitinėmis sąlygomis įrašėme „Rudenio dievą“ bei „Vėjas, nešantis naktį“, - prisimena Aurelijus. - Kovo pirmosios rytą sėdau į autobusą ir išvažiavau į Vilnių, rankose spausdamas ką tik įrašytą juostą. Pakeliui į Vilnių sugalvojau ir grupės pavadinimą, kurį, prieš palikdamas įrašą radijuje, ir užrašiau ant juostos dėklo. Tą patį vakarą Lietuvos radijas transliavo jaunų grupių įrašus, o mes sėdėjome studijoje, ir laukdami debiuto, išgėrinėjome. Kai pirmą kartą per radiją nuskambėjo mūsų dainos, jau buvome pakankamai įšilę. Sunku nupasakoti, kokia džiaugsminga atmosfera tvyrojo tame mažame dirbtuvių kambarėlyje“.

Šešioliktieji „Sielos“ kūrybiniai metai žada daug malonių staigmenų gausiems grupės gerbėjams – dar šiemet turėtų pasirodyti naujas grupės albumas.

Apie jį A.Sirgedas kol kas pasakoja tik pusę lūpų.

„Galiu tik tiek pasakyti, kad šiam albumui kursiu tik muziką, kuriai bus pritaikyti vienos garsios, jau išėjusios Anapilin poetės žodžiai“.

„Siela“ koncertuoja: kovo 11 d., festivalis „Tėvynei“, sostinės klubas „Mulen Ružas“.


   

Facebook comments