Šiųmetinė Gatvės muzikos (GMD) diena turės net 10 naujovių

Šiemet Gatvės muzikos diena (GMD) įvyks gegužės 21 d., tai jau bus 10-tas kartas, kuomet Vilniaus ir kitų miestų aikštėse, gatvėse skambės daug daug muzikos. Jubiliejinė, subrendusi GMD drąsėja, išeina iš savo ribų, išjudina dar nemuzikavusias šalis-kaimynes ir nebylius skverus, po muzikos dienos perkopia į muziejų naktį.

Naujiena Nr. 1 GMD veidas vitrinose.

Vainikuojant ilgametį bendradarbiavimą su „Coffee Inn“ tinklu, sostinėje vyks įsimintiniausių GMD akimirkų fotografijų paroda. „Coffee Inn“ kavinių vitrinose paroda bus eksponuojama nuo šios savaitės visą gegužės mėnesį.

Nr.2 Pirmą kartą GMD žemėlapyje – Reformatų skveras.

Pirmą kartą per dešimt metų prie Gatvės muzikos dienos dalyvių jungiasi Reformatų skveras. Visą šeštadienio popietę čia pozityvumą skleis „ReformArt“ grupė, kuri ne tik muzikuos, bet ir gaivins niūrius skvero laiptus primindama jų istoriją.

Nr.3 Muzikinė eisena kaip Naujajame Orleane

Ilgamečiai GMD dalyviai „Mood Sellers“ paruošė ypatingą programą. Orkestro maištininkai rengs audringą eiseną Vilniaus gatvėmis. Žygiavimas prasidės 19 val. prie Šiuolaikinio meno centro. Savo pasirodymą grupė užbaigs Užupyje, Downtown Forest Hostel.
Tokios neformalios eisenos, kai prisijungti gali kiekvienas, yra kilusios iš Naujojo Orleano, Amerikoje ir yra vadinamos „Second line“. Ypatingai prisijungti kviečiami muzikantai. Jie yra kviečiami į pasiruošimo eisenai repeticijas, kurios vyks „Mood Sellers“ studijoje Gegužės 15 ir 19 dienomis.

Aštuonių jaunuolių grupė „Mood Sellers“ groja pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais, jos skleidžiami muzikiniai skambesiai bei užvedantis ritmas priverčia ne vieno kojas ir rankas kilnotis. Geros nuotaikos pliūpsnis po GMD garantuotas visai savaitei!

Nr.4. Galimybė bardams!

Senamiestyje, L. Stuokos Gucevičiaus skvere, gros ir dainuos visi, kurie save laiko bardais, dainuojamosios poezijos atstovais. Penkiems aktyviausiems dalyviams bardų festivalio „Akacijų alėja“ organizatoriai padovanos kvietimus į liepos 2 dieną vyksiantį festivalį Kulautuvoje.

Nr.5 Muzika troleibusuose.

Iš nuolatinio GMD žemėlapio ribų išlipanti naujiena – GMD troleibusai. Vilniaus „Susisiekimo paslaugos“ rengia specialius GMD maršrutus. 2 Saulėtekis–Stotis, 4 Antakalnis–Gerosios Vilties st. ir 7 Pašilaičiai–Stotis maršrutų troleibusuose kviečia groti muzikantus. Nors šie muzikantai turės užtikrintą publiką, bet, deja, nebus atleisti nuo pareigos įsigyti troleibuso bilietus.

Nr.6 Virtualus GMD 2015 žemėlapis.

Virtualios realybės studija „Studio Ideas“ nufilmavo praėjusių metų Gatvės muzikos dieną ir sukūrė virtualų Vilniaus gatvės muzikos dienos žėmėlapį ir grojusių dalyvių pasirodymus, nufilmuotus 360 laipsnių kampu.

Nr.7 Ant stogo – GMD senbuviai ir nauji vėjai.

„Tilto Namai eina pas Bitlus ant stogo II" – tokiu pavadinimu GMD senbuviai, gaivioji „Garbanoto Bosisto“ kompanija plečia GMD ribas ir skelbia savo pasirodymą ant stogo prie Užupio gimnazijos. „Stogas nuo seno toks dalykas, ant kurio norisi užlipti, nuo ten toliau matosi, nuo ten geriau girdisi. esi įpratęs gyvent po stogu, tokia tavo kiekviena diena. Diena, kai išlendi iš po stogo ir užlipi apsižvalgyt – ypatinga. Gatvės muzikos diena irgi ypatinga. Žinoma, stogas – ne visai gatvė. Bet iš scenos į gatvę, tai tas pats, kas iš kambario ant stogo. Truputį nepatogiau, bet daug naujų vėjų.“

Nr.8 Po dienos visada ateina naktis!

Kas čia naujo? Ogi tai, kad šiais metais nutilus gatvės muzikai, šventė nesibaigs. Gyventojai bus kviečiami į „Muziejų naktį“. Nuo 18 val. iki 24 val. 105-iuose Lietuvos muziejuose vyks 290 renginių, kuriuos bus galima aplankyti nemokamai. Lankytojams bus siūlomos įvairios pramogos ir turiningas laisvalaikis.

Nr.9 GMD ir Armėnijoje GMD!

Gatvės muzikos dienos idėja toliau plinta į kitas į valstybes. Pirmą kartą šventė yra rengiama Jerevane, Armėnijoje. Č. Aznavaro aikštėje (Charles Aznavour Square) 20 val. bus surengtas specialus uždaromasis vakaras. Jame sveikinimo žodį tars lietuvių ambasadorius Armėnijoje Erikas Petrikas. Renginyje taip pat dalyvaus grupė „4FUN“, kuri 2007 m. Lietuvą atstovavo Eurovizijoje.

Nr.10 Be lietaus.

Kaip niekada iki šiol, sinoptikai Gatvės muzikos dienos atžvilgiu nusiteikę draugiškai – gegužės 21 dieną lietaus nenumatoma.


   

Facebook comments