Startuoja 7-asis "Hiphop Appreciation Week" festivalis

Kas visgi yra tas Hip-Hop'as? Kaip yra paskelbęs šios kultūros legendinis sergėtojas KRS-One, tai strategija, gyvenanti devyniuose elementuose, simbolizuojančiuose sveikatą, meilę, supratingumą ir gerovę. O jūs manėte, kad tai muzikinis stilius? Deja taip mano daugybė žmonių visame pasaulyje, o kieno tai nuopelnas turbūt ir sakyti nereikia. Gerai, kad egzistuoja toks žmogus, kaip KRS-One. Jo giliu įsitikinimu, devynių (net devynių!) Hip-Hop'o elementų įvaldymas gali nugalėti visas gyvenimo gatvėje negandas - išsilavinimo trūkumą, skurdą ir netgi ligas.

Devyni Hip-Hop' elementai - daugoka. Bet KRS-One yra žmogus, gyvenantis Hip-Hop'u nuo pat vaikystės, todėl ant jo žodžių negalima nusispjauti. Taigi, devyni elementai yra:

Breikas (Breakdance, B-Boying), MC menas (MC'ing, Rapping), graffiti menas (Graffiti Art), DJ menas (DJ'ing), bytboksas (Beatboxing, Human Beatboxing), gatvės stilius (Street Fashion), gatvės kalba (Street Language), gatvės patirtis (Street Knowledge), gatvės verslas arba gatvės mainai (Street Entreprenuerialism).

Gana neįprasta, ar ne? Norite tikėkite, norite ne, tačiau šie elementai, kartu su visa Hip-Hop'o kultūra, yra oficialiai įteisinti.

Viskas prasidėjo Kris'o Parker'io galvoje prieš gerus septynetą metų, kai kilo idėja įkurti Hip-Hop'o kultūra gyvenančių žmonių organizacinę bendruomenę "Temple of Hip-Hop" ir pradėti rengti kasmetinį festivalį "Hiphop Appreciation Week", kurio metu būtų atstatinėjamas neigiamas visuomenės požiūris į Hip-Hop'ą. 2001-ųjų gegužės 16-ą dieną, ketvirtosios "Hip-Hop'o pripažinimo savaitės" metu, KRS-One svajonė įteisinti Hip-Hop'ą kaip pasaulinę kultūrą tapo realybe. Tą dieną Jungtinių Tautų Kultūrinio ir Mokslinio Švietimo Organizacijos (UNESCO) padalinio Niujorke atstovai susėdo prie bendro stalo su KRS-One ir dar keletu žymiausių Hip-Hop'o pionierių bei aktyvistų, kad įteisintų "Hip-Hop'o taikos deklaraciją" (Hip-Hop Declaration of Peace). Nuo tada šis dokumentas, sudarytas iš 15-os punktų, apibūdinančių Hip-Hop'o kultūros esmę, įprasmino Hip-Hop'ą kaip tarptautinę kultūrą, nešančią taiką ir gerovę.

Galbūt tai ir nesusiję su muzika, tačiau dabar turėtų būti aišku vieną kartą ir visiems laikams - Hip-Hop'as nėra repo muzika, tai progresuojanti pasaulinė kultūra, ypač populiari jaunimo tarpe, ir repas yra tik viena šios kultūros požymių - sudedamųjų dalių. Taip buvo aštuntajame dešimtmetyje Niujorke, taip yra ir dabar, tik jau visame pasaulyje.

"Hip-Hop'o pripažinimo savaitė" (Hiphop Appreciation Week) tapo kasmetiniu renginiu nuo 1998-ųjų gegužės mėnesio. Šie metai įspūdingam muzikiniam ir kartu švietėjiškam festivaliui, supažindinančiam su Hip-Hop'o kultūra, yra 7-ieji. Šventė tęsiasi nuo gegužės 16-os iki 23-os dienos. Per vieną savaitę stengiamasi suteikti žmonėms kaip įmanoma daugiau informacijos, pademonstruoti tikrąjį Hip-Hop'o grožį, kurį viso pasaulio žmonės šiuo metu yra priversti įsivaizduoti stebėdami komercines muzikines televizijas.

Kiekvienas naujas festivalis turi tam tikrą temą ir šį kartą buvo pasirinkta su religija susijusi tikėjimo tema - FAITH. Trys moterys, pagrindinės festivalio organizatorės Atlantoje, mano, kad tikėjimas yra tai, ko šiuo metu reikia Hip-Hop'o bendruomenei, kad ši taptų vieninga. Dee Dee Cocheta užima festivalio organizatorės pareigas Atlantoje nuo 2000-ųjų metų, o Tia Robinson ir Angie Griffin - nuo 2002-ųjų. Šios moterys rengia ne tik Hip-Hop'o festivalį, bet ir įvairius kitus renginius, susijusius su šia kultūra.

"Aš tapau šio renginio dalimi, kai pajutau, kad atėjo laikas saugoti Hip-Hop'o kultūrą, nes jos atstovai nesutaria tarpusavyje," sakė Dee Dee. "Mano tikslas yra suvienyti pogrindinio ir populiariojo, pramoginio Hip-Hop'o bendruomenes. Šios dvi stovyklos skatina gerbėjų susiskaldymą visame pasaulyje, o Hip-Hop'o kultūrą kaip tik turėtų atstovauti vienybę ir taiką."

Nors "Hip-Hop'o pripažinimo savaitė" švenčiama tik keletame JAV miestų (Niujorke, Trentone, Atlantoje, Los Andžele, Čikagoje ir Filadelfijoje), festivalis kiekvienais metais tampa vis galingesnis, vis informatyvesnis ir vis platesnio mąsto. Jame dalyvauja ne tik jaunimas, bet ir jų tėvai ir netgi mokytojai, nes šis renginys artimai susijęs su švietimu.

Apibūdinti visus festivalio renginius neįmanoma ne tik dėl to, kad juos reikia pamatyti savo akimis, bet dar ir todėl, kad jų labai daug. Todėl tiesiog užsukite į svetainę ir peržvelkite visos savaitės programą.


   

Facebook comments