Vasarį Lietuvoje koncertuos Grigorijus Lepsas

Vienas populiariausių Rusijos dainininkų Grigorijus Lepsas vasarį koncertuos Lietuvoje. Šansono atlikėjas vasario 20 d. pasirodys Vilniaus „Siemens” arenoje, vasario 26 d. – Klaipėdos „Švyturio” arenoje. Žurnalo „Forbes” duomenimis gruzinų kilmės dainininkas – viena įtakingiausių ir svarbiausių Rusijos garsenybių, reitinguose lenkiantis net Filipą Kirkorovą.

Nuo kuklaus restorano dainininko iki sėkmingiausio Rusijos atlikėjo

52-ejų muzikanto, kurio tikrasis vardas Grigorijus Lepsveridzė, kelias į pripažinimą nebuvo lengvas. Sočyje gimęs ir užaugęs vaikinas, muzikuoti pradėjęs dar mokykloje, grojo ir dainavo vietiniuose restoranuose. Naktinis gyvenimas turėjo ir juodąją pusę – jaunas atlikėjas papuolė į alkoholio ir narkotikų gniaužtus. Išsigelbėjimo į Maskvą ieškoti išvykusio trisdešimtmečio dainininko Rusijos sostinėje niekas nelaukė. Tam, kad išgyventų G.Lepsui vėl teko uždarbiauti restoranuose.

Prireikė kelių metų ir pažinties su Anatolijumi Dolženkovu bei Evgenijumi Kobylianskiu, kol 1995 m. Grigorijus Lepsas pagaliau įrašė pirmąjį savo albumą „Natali”. Deja, apie tai, kad to paties pavadinimo daina tapo superhitu dainininkas sužinojo būdamas reabilitacijos ligoninėje. Gydytojai naujai iškeptą šansono žvaigždę įspėjo – dar vienas alkoholio lašas jį pražudys. Iš ligoninės Grigorijus išėjo kitu žmogumi.

Šiandien, praėjus beveik dvidešimtmečiui nuo tos dienos, G.Lepsas – milijonus gerbėjų turintis muzikantas. Pirmo ryškumo žvaigžde jį pavertė 2000 m. įrašytas albumas „Ačiū, žmonės“.

Per visą karjerą dainininkas išleido 13 solinių albumų, taip pat tris geriausių savo dainų rinkinius ir šešis DVD. Jau ne vienus metus jo pavardė nedingsta iš „Forbes“ skelbiamų turtingiausių ir sėkmingiausių Rusijos atlikėjų sąrašo viršūnės. G.Lepsas išsiskiria ir rekordiniais honorarais, lyderiauja tarp dažniausiai koncertuoti kviečiamų Rusijos dainininkų. Bendradarbiavimas su profesionalais ir gilių minčių kupini dainų tekstai buvusį restoranų dainininką atvedė iki koncertų didžiausiose Rusijos salėse. Nusipelniusio Rusijos atlikėjo vardą pelnęs G.Lepsas yra pasirodęs netgi Karališkojoje Alberto koncertų salėje Londone. Duetus su Timoti, Ani Lorak ir kitais žinomais Rusijos atlikėjais įrašęs muzikantas ne kartą apdovanotas „Auksiniu gramofonu“, „Metų šansono“, „Geriausios metų dainos“ ir kitais apdovanojimais. 2014 m. Pasaulio muzikos apdovanojimuose G.Lepsas paskelbtas daugiausiai įrašų parduodančiu Rusijos atlikėju.

Stengiasi dainuoti taip, kad pačiam nebūtų gėda

Pripažinimo ir sėkmės sulaukęs muzikantas labai reiklus sau. Su bemaž vaikišku entuziazmu jis daro viską: rašo dainas, kolekcionuoja ikonas, kuria vardines akinių ir pensnė kolekcijas ar žaidžia biliardą. Įrašinėdamas albumus, studijoje be pertraukų jis praleidžia dešimtis valandų, iš proto varydamas kartu dirbančiuosius. Apie save Grigorijus Lepsas sako: „Aš stengiuosi dainuoti taip, kad pačiam nebūtų gėda savęs klausytis po 10 metų. Nemoku dirbti ne pilnu pajėgumu. Man dažnai sako save pasaugoti, bet noriu dar labai daug ką nuveikti. „Suspėti“ – mano mėgstamiausias šūkis.“

Aistra gyvenimui scenoje trykštantis atlikėjas privačiame gyvenime radikaliai kitoks. Pasak G.Lepso žmonos Annos, namie jis – puikus vyras, rūpestingas tėtis ir labai dievobaimingas žmogus. „Griša nekelia kojos iš namų nesukalbėjęs maldos ir nenusilenkęs ikonoms. Tokios tradicijos jis pradėjo laikytis išvengęs mirties,“- sako Anna Leps.

Bilietus į Grigorijaus Lepso koncertą Vilniuje platina TIKETA, į koncertą Klaipėdoje – BILIETAI LT.


   

Facebook comments