Vilniaus ramybę drums sunkiasvoris metalas iš trijų kraštų

Shadows of The Emissaries’ Curse turas prasidėjo kovo 14 d. Lenkijoje ir, nusidriekęs per visą Europą, krypsta prie pabaigos, galiausiai grįžtantis į pradinį tašką, prieš tai užkabindamas Baltijos šalis. Tai yra visai ne atsitiktinis dalykas, o kruopščiai suplanuotas puikiai sunkiosios muzikos pasaulyje žinomų grupių – „Immolation“ iš JAV bei „Melechesh“ iš Nyderlandų, žingsnis. Priežastis paprasta ir suvokiama – šie pripažinti kolektyvai dar nė sykio nesilankė mūsų kraštuose, ir trokšte trokšta užpildyti šią žiojėjančią spragą. „Immolation“ giriasi, jog per savo beveik du dešimtmečius trunkančią karjerą jau sugrojo beveik visoje planetoje, bet apie Lietuvą, Latviją bei Estiją jie buvo pamiršę. Tik iki šio pavasario.

Abi minėtos grupės yra laikomos pagrindinėmis šio turo dalyvėmis, darniai besidalinančiomis „hedlainerio“ poziciją. Tuo tarpu amerikiečiai Goatwhore bei graikai Sickening Horror šįsyk atlieka „šildytojų“ vaidmenį, nors taipogi yra toli gražu ne naujokai metaliniame sūkuryje.

„Immolation“ susikūrė 1988-aisiais Niujorke, ir pelnytai laikomi vienais iš death metalo pradininkų, klojusių stiliaus pamatus kartu su tokiomis grupėmis kaip „Death“, „Master“, „Massacre“ ar „Morbid Angel“. Tačiau netrukus jie išvystė savitą originalų skambesį, kurio pagrindu tapo nuožmios, itin niūriai skambančios gitarinės partijos ir paskutinės teismo dienos vaizdinius keliantis vokalisto Ross Dolan riaumojimas. Neveltui religinė tematika, o tiksliau – arši krikščioniškų dogmų kritika tapo pagrindine varomąja ansamblio idėja. Debiutinis 1991-ųjų albumas „Dawn Of Possession“ tapo vienu pamatinių stiliaus šedevrų, įtakojusių jau kelias death metalo kartas. Susiformavo taip vadinamas niujorkietiškas mirties metalo skambesys. Sekantys penkiolika metų „Immolation“ buvo sėkmės, išbandymų ir ištvermės laikotarpiu. Išleisti dar šeši albumai, sudalyvauta įvairaus rango festivaliuose, išvažinėtas visas pasaulis. Regis, siekti daugiau nebėra ko. Tačiau ne toks yra vaikinų požiūris – jie tiesiog myli ir gyvena savo muzika, ir neįsivaizduoja savęs negrojančių. Sakoma, kad netgi nesant dideliu „Immolation“ gerbėju, verta bent sykį pamatyti juos gyvai, nes koncertai – mėgiamiausia grupės stichija.

„Melechesh“ drąsiai galima pateikti kaip sunkiosios pogrindinės muzikos sėkmės pavyzdį – pradėję nuo visiško andergraundinio black metalo, muzikantai savo originalia muzika, darbu ir užsispyrimu sugebėjo pakilti aukščiau nei kada nors patys įsivaizdavo. Susikūrę 1993-aisiais kultūrų ir religijų sankirtos epicentre – Jeruzalėje, po penkerių metų jie nusprendė persikelti bei tęsti savo veiklą Nyderlanduose. 2000-aisiais pasirašyta svarbi sutartis su žymia prancūzų leidykla Osmose Productions, kuri išleido tris galingus grupės albumus - „Djinn“, „Sphynx“ bei „Emissaries“. Pastarasis 2005-ųjų leidinys laikomas geriausiu grupės diskografijoje, ir po jo pasirodymo „Melechesh“ ėmė itin aktyviai turuoti ir dalyvauti stambiuose sunkiosios muzikos festivaliuose. Turas su „Immolation“ – tai tik vienas iš pakilimo etapų, nes sekantį „Melechesh“ albumą jau išleis garsi vokiečių leidykla Nuclear Blast Records.

Amerikiečiai Goatwhore per jau dešimtmetį besitęsiančią karjerą išleido tris studijinius albumus ir spėjo sulaukti tokios kompanijos kaip Metal Blade Records dėmesio. Patys muzikantai savo grojamą muzikos stilių įvardina kaip black metalą, tačiau grupė neapsiriboja konkretaus žanro rėmais ir į savo kuriamą muziką žvelgia gana plačiai, įpindami ir death bei thrash metalui būdingų elementų.

Kokybiškumu bei ambicijomis neatsilieka ir ketvirtieji turo dalyviai – graikų death metalistai „Sickening Horror“. Nors jų sąskaitoje tik penki metai patirties ir kol kas tik vienas diskas – „When Landscapes Bled Backwards“ [2007], jų techniškas, sudėtingas, įmantrus mirties metalas jau spėjo atkreipti į save metalinių gurmanų dėmesį. Albumą dar įrašė dabartinis Nile būgnininkas George Kollias, kuriam po to teko pasitraukti iš grupės gretų dėl įtempto nailų grafiko. Net ir be jo graikai skamba it puikiai suteptas mechanizmas.

Solidų keturių ekipų paketą veža „Massive Music“.
Renginį pristato „Unity Productions“.
Renginio data: 2008 m. balandžio 5 d., šeštadienis.
Renginio vieta: klubas „Mulen Ružas“, V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilnius.
Durys atveriamos 18 val.
Kaina: 60 litų. Bilietai prie durų.


   

Facebook comments