Vilniuje koncertuos buvusi rusų roko grupės „Nočnyje snaipery“ atlikėja S.Surganova

Rusiško roko gerbėjams – gera žinia. Kovo 10-ąją pirmąsyk savo istorijoje Vilniuje koncertuos buvusi grupės „Nočnyje snaipery“ narė Svetlana Surganova. Jos kolektyvas „Surganova i orkestr“ pasirodys Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose.

Grupės „Surganova i orkestr“ istorija prasidėjo beveik prieš 9 metus, kai S.Surganova buvo priversta palikti grupę „Nočnyje snaipery“, tuo sukeldama daug triukšmo žiniasklaidoje. Pradėjusi viską nuo pradžių, Svetlana labai greitai sukūrė savo grupę. Nepraėjus nė metams po susikūrimo ji pelnė geriausio koncertuojančio kolektyvo vardą, premiją „Metų daina“, o dar po kiek laiko pasiekė ir debiutinio albumo pardavimo rekordą – per 100 000 (vien tik oficialių) egzempliorių. Šio ir kitų albumų dainos viena po kitos mušė išsilaikymo viršutinėse rusiškų „topų“ eilutėse rekordus.

Subtili poezija ir nežemiška muzika pelnė jai estetų favoritės šlovę, o neprilygstama, šviesi gyvų koncertų energetika atnešė sėkmę. Lotynų Amerikos ritmai, triphopas, prancūzų šansonas, britpopas, elektronika – S.Surganovos muzikinių žanrų ir stilių kokteilio dviem žodžiais neapibūdinsi. Jos neįmanoma „įrėminti“, jos beveik negirdėti televizijoje ir radijuje, tačiau šiuo metu „Surganova i orkestr“ – viena dažniausiai gastroliuojančių grupių Rusijoje, o jos gastrolių geografija apima pusę žemės rutulio. Festivalių organizatoriai vadina ją „neprilygstamai saulėta“.

Savo naująjį skambesį ir naujas dainas grupė išbandė 2011 metais, pirmųjų naujos kolektyvo sudėties koncertų metu. „Mes taip visada elgiamės – iš pradžių patikriname publiką, kas jai patinka, o kas ne“, - sako Svetlana. Garsas tapo „tirštesnis“, grupė – galingesnė ir griežtesnė, stilius rimtai pakrypo tikro britpopo pusėn.

2011 metų vasarą grupė nusprendė įrašyti naują albumą. „Mes daug kartų eksperimentavome su garso prodiuseriais, bet tai dažnai trukdydavo mūsų kūrybiniam procesui. Kiekvieną kartą įsitikindavome, kad to, ko mums reikia, niekas už mus geriau nepadarys. Todėl dabar važiuojame įrašinėti medžiagą visu kartu ir patys aktyviai tame dalyvaujame“, - sako atlikėja.

Įrašai ir garso apipavidalinimas vyko legendinėje Hamburgo studijoje „Home“, kurioje dirbo „Rammstein“, „Guano Apes“, „Depeche Mode“, Mariah Carey, 50 Cent, Eminemas ir kitos pasaulinio lygio žvaigždės. Kokia bus nauja muzika? „Liks bendras vektorius. Mes dainavome ir dainuosime apie meilę. Dabar mes tai darome garsiau ir griežčiau, galbūt – labiau pasitikėdami savimi, brutaliau, bet už šio brutalumo tebėra, niekur nedingo intymus švelnumas, subtilumas, lyriškumas“, - sako atlikėja.


   

Facebook comments