Visi blogi dalykai kažkada turi baigtis: paskutinis "Mötley Crüe" turas ir faktai, kurių galbūt nežinojote

Keturi šlovės ir pripažinimo ištroškę muzikantai - Nikki Sixx, Tommy Lee, Mick Mars ir Vince Neil. Tai - "Mötley Crüe": daugkartiniai platininių įrašų savininkai, pasaulinės roko žvaigždės ir tiesiog viena garsiausių (dažnai dar vadinama ir viena pavojingiausių) glam metal grupių pasaulyje.

Daugiau nei po trijų dešimtmečių gyvavimo, begalybės pokyčių, barnių ir grandiozinių koncertų jie nusprendžia viską... pabaigti. Paskutinis jų pasispardymas - "Farewell" turas vyks net du metus ir bus baigiamuoju tašku "Mötley Crüe" istorijoje. Jau yra žinoma, kad juos apšildys ne kas kitas, o ekscentriškasis Alice Cooper, o koncertų metu bus galima išvysti legendinėmis tapusias vizualines koncepcijas. Kol kas paskelbtos tik JAV ir Kanados 2014-ųjų koncertų datos, bet tikėkimės, kad bent jau 2015-ais rokeriai prisimins ir Europą.

Peržvelgiant šios 33 metus gyvuojančios grupės istorijos puslapius, jums turbūt bus įdomu sužinoti, kaip viskas prasidėjo, kas ką sumušė, apie meilę ir pirmuosius koncertus, apie alkoholio kiekį kraujyje ir moteriškus kostiumus. Štai - faktai, kurių galbūt nežinojote apie "Mötley Crüe".

1. Vince Neil: "Pirmuosiuose namuose, kai negalėjom įpirkti pesticidų tarakonų išnaikinimui, naudojom plaukų laką ir žiebtuvėlį - purkšdami plaukų laką, pridėdavom žiebtuvėlį ir sudegindavom tuos nenaudėlius."

2. Nikki Sixx ir Vince Neil susitikinėdavo su maisto prekių parduotuvėse dirbusiomis merginomis tik tam, kad gautų nemokamo maisto. Bet alkoholį visuomet pirkdavo už savo pinigus. Tai buvo savigarbos reikalas.

3. Vaikystėje, kai buvo 7-erių, Meksikoje Nikki Sixx pirmą kartą parūkė žolės su savo motina.

4. "Mötley Crüe" baisiai troško, kad jų fotosesiją surengtų fotografas Mickas Rockas, nes jis fotografavo visus jų dievukus. Prieš pat fotosesiją Tommy ir Nikki pavartojo heroino, Vince - kokaino, o Mickas buvo toks girtas, kad jį reikėjo pasodinti, idant jis nenuskęstų (šis vaizdelis - nuotraukoje po dešine).

5. Nikki Sixx: „Mokykloje susidraugavau su rokeriu Rick Van Zant. Jis pasakė, kad jam reikalingas bosistas, bet aš neturėjau jokio instrumento. Vieną dieną nuėjau į "West Music" su tuščiu gitaros dėklu, kurį man paskolino Ricko draugas, ir paprašiau darbuotojo anketos. Kai vaikinas nuėjo jos surasti, atidariau gitaros dėklą, pasiėmiau gitarą ir uždariau dėklą. Mano širdis pašėlusiai daužėsi, bet vis dar ten stovėjau ir laukiau anketos. Kai darbuotojas grįžo ir padavė anketą, aš vos begalėjau prašnekėti. Nors ir pastebėjau, kad kainos etiketė išlindusi iš dėklo, stengiausi išlikti ramus. Pasakiau, jog grįšiu užpildęs anketą ir išėjau. Turėjau savo pirmąją gitarą ir buvau pasiruošęs groti, todėl nudrožiau tiesiai į Ricko rūsį.

„Tau reikia bosisto“, pasakiau jam. „Aš - tas, kurio tu ieškai.“
„Tau reikia bosinės gitaros“, sušnabždėjo jis.
„Puiku“, atsakiau jam, mečiau gitaros dėklą ant stalo, atidariau jį ir parodžiau savo naujausią turtą.
„Idiote, čia - paprasta elektrinė gitara,“ nusiviepė Rickas.

6. Tommy Lee – beviltiškas romantikas, ko dauguma žmonių net neįtaria. „Vaikystėj buvau įsimylėjęs mergaitę, kuri gyveno kitapus gatvės. Sekiojau ją visur, kur tik ji ėjo, o naktį žiūrėdavau į jos langą. Viskas, ko norėjau – ją pabučiuoti. Vieną kartą mes kažkokiu būdu atsidūrėm už krūmų, kur niekas mūsų negalėjo matyti. Tie nedideli krūmeliai puošėsi ryškiai raudonomis uogomis, kurios buvo jos lūpų spalvos. Be abejo, nuraškiau vieną uogą ir įdėjau tarp mūsų lūpų. Tada abu apžiojom uogą ir pirmą kartą pasibučiavom. Tai buvo labai romantiška ir stebuklinga.“

7. Kai nekoncertuodavo, "Mötley Crüe" sukdavo ratą apie "Whisky", "Roxy" ir "Troubadour" klubus, ant kiekvienos sienos ir stulpo klijuodami savo plakatus. Jei kitos grupės turėjo po vieną plakatą, tai "Mötley Crüe" - keturis. Tokia buvo Nikki taisyklė.

8. Besimokydamas mokykloje, Tommy Lee su savo seserimi Athena lankė čečiotkos ir baleto užsiėmimus. Todėl, kai sesuo supykdavo ant Tommy, galėdavo jį greitai suerzinti, per visą gatvę imdama šaukti: „Ei, Tommy, metas baletui!” Beje, Vince Neil taip pat užsiiminėjo šokiais: lankė pramoginius šokius ir net šoko ant ledo.

9. Per dieninį darbą "Starwood" klube Nikki Sixx sugebėjo įtikinti savo bosą, kad tas leistų jam su grupe surengti pirmuosius koncertus - du pasirodymus penktadienį ir vieną šeštadienį. Tai įvyko 1981-ųjų balandžio 24-25 dienomis.
Vienas pirmųjų "Mötley Crüe" žiūrovų buvo David Lee Roth iš "Van Halen".

Vince Neil: „Nors visi žinojom, jog Davidas atėjo ne todėl, kad jam patinka mūsų muzika, o norėdamas pakabinti mūsų koncerte apsilankiusias merginas, vis tiek buvom pamaloninti. Mes buvom niekas, o jis - roko žvaigždė.“

Vienas pirmųjų "Mötley Crüe" pasirodymų "Starwood" klube 1981 m.:

Šis klipas puikiai atskleidžia, ko galima tikėtis iš "Mötley Crüe" pasirodymų:

Parengta pagal šaltinius:

Žurnalas "Rolling Stone"
Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars, Nikki Sixx, Neil Strauss. "Mötley Crüe" autobiografija "The Dirt"

Parengė Brigitte


   

Facebook comments