Yoko Ono laimėjo teises į intymų vaizdo įrašą su John'u Lennon'u

Johno Lennono našlė Yoko Ono laimėjo bylą prieš kolekcionierius, kurie užginčijo jos teises į filmuotą vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotos asmeniškos buvusio „Beatles“ dainininko akimirkos, praneša telegraph.co.uk.

Bostono federalinis teismas (Masačiusetso valstija) praėjusią savaitę nutarė, kad Yoko Ono yra teisėta autorinių teisių savininkė, praneša jos advokatas Jonathanas Albano.

Vis dėlto jis atsisakė nurodyti, ar Y. Ono paviešins dokumentinius įrašus, kuriuose J. Lennonas užfiksuotas rūkantis marihuaną ir kuriantis muziką.

„Mūsų klientė labai patenkinta, kad laimėjo šią bylą“, – teigia J. Albano.

Byla buvo iškelta praėjusiais metais, kuomet Masačiusetse esantis „Beatles“ atmintinų daiktų konsorciumas „World Wide Video“ pateikė ieškinį Y. Ono, paprieštaravusiai, kad būtų demonstruojamas dviejų valandų trukmės dokumentinis filmas, kurį šis konsorciumas sukūrė iš retos filmuotos medžiagos.

Bendrovė planavo parodyti filmą pavadinimu „3 Days in the Life“ 2007 m., paskelbusi, kad tai „pats intymiausias ir be apribojimų“ žvilgsnis į J. Lennono asmeninį gyvenimą su jo šeima ir draugais.

Juostose 1980 m. nužudytas J. Lennonas juokauja apie tai, kaip įpiltų haliucinogeninių narkotikų LSD į buvusio JAV prezidento Richardo Nixono arbatą ir kuria tokias dainas, kaip jo atliekamą „Remember“ ir grupės „Beatles“ „Mind Games“.

„World Wide Video“ pareiškė, kad 1970 m. nusipirko teises į filmuotą medžiagą iš buvusio Y. Ono vyro Anthony Coxo.

„Mūsų filmas leidžia naujai kartai pajusti tuo metu gyvenusių žmonių patirtį, tai gilus ir svarbus žvilgsnis į daugybę asmenybės, nustačiusios naujus meno, muzikos, mados ir politikos standartus, aspektų“, – teigė „World Wide Video“ vykdantysis prodiuseris Ray Thomas, pateikiant ieškinį.


   

Facebook comments