"Yvos" dainininkę sužavėjo žemaitiškas mergvakaris

„Yvos“ dainininkė Natalija, savo būsimos marčios, kompozitoriaus Deivydo Zvonkaus mamos dėka, jau neblogai pažįsta žemaitiškus papročius.

“Deivydo mama dalyvauja etnografiniame sambūryje, tad surengė man žemaitišką mergvakarį – pintuves. Ir rūtų vainikėlius pynėme, ir dainas dainavome, ir šokio sūkuryje sukomės, ir kmynais pagardintą sūrį valgėme, ir girą gėrėme. Buvo nepaprastai smagu, - dalinosi įspūdžiais dainininkė.

Drabužių modeliavimu besižavinčią atlikėją ypač sudomino verpimo ratelis.

“Iki tol jį buvau mačiusi tik nuotraukose, tad labai apsidžiaugiau, gavusi progą prie jo prisėsti, - pasakojo Natalija. – Kai prisilieti prie autentiškų liaudies dalykų, apima nepaprastas jausmas. Teko ir žemaitiškus drabužius pasimatuoti – jau koks jų gražumas! Gal ir dažniau pavyks jais pasipuošti”. Tiesa, bendrauti su žemaičių sambūrio moterims sekėsi nelengvai. “Jau ta žemaičių tarmė… Nieko nesupratau, tad Deivydui teko pabūti vertėju”, - juokėsi Natalija, prisipažinusi, kad kol kas žemaičiavimą jai sunku “iššifruoti”, nors ir Deivydo mama, ir pats kompozitorius nevengia į savo kalbą įpinti žemaitiškų žodžių.

Smalsi „Yvos“ vokalistė taip pat bando kartais žemaičiuoti.

“Būna, kad mėginame kartu su Deivydu šnekučiuotis žemaičių tarme, bet kol man tai sunkiai pavyksta”, - nusijuokė dainininkė.


   

Facebook comments